Haftanın iOS Oyunları (20 Ocak 2015)

Haftanın iOS Oyunları (20 Ocak 2015)

Haftanın öne çıkan iPhone ve iPad oyunlarını bir araya getirdik. İşte en iddialı iOS oyunları:

Turbo FAST

Bir ironiye hazır mısınız? Eğer bir oyun geliştiricisiyseniz emin olun ironilere pek bir yatkın olmanız gerekiyor. Çünkü farklı olmanın temelinde çoğunlukla bu faktörler, yani ironiler yatıyor. Mesela bir yarış oyunu ve belki de dünyanın en yavaş canlısı salyangozu bir araya getirmeniz istenseydi sizden? Emin olun uzak dururdunuz bu bir araya getirişten! Ama Turbo FAST’ın geliştricileri tam olarak bu iki unsura odaklanmış ve ortaya da hayret verici bir oyun çıkmış.

Turbo FAST

Turbo FAST, salyangozu yöneteceğiniz ilginç bir yarış oyunu. Salyangozunuz hıza meraklı ve hareket etmeden duramıyor. Canlı grafikler ve dinamizm dolu Turbo FAST’ta yarışlara katılıyor ve salyangozunuzla rakiplerinizi alt etmeye çalışıyorsunuz. Durun, daha bitmedi! Salyangoz yarışçınızı özelleştirebilmeniz de mümkün. Kişisel ve eğlenceli bir oyun deneyimi de buradan geliyor.

Oyunun pistlerde fırtına gibi esen bir salyangoz şeklindeki teması, iPad ekranınzda sizi zaman zaman gülümsetecek. Oyunun gerek görsel gerekse yapısal özellikleri artı puanları hak ediyor. Sadece büyükler değil, küçükler için de oynanabilir bir oyun. Eğer miniklere keyifli bir oyun indirmek istiyorsanız App Store’a buyurun ve Turbo FAST’a hızlıca merhaba deyin.

Fiyat: Ücretsiz

War of Nations

War of Nations

Gree’nin geliştiriciliğini üstlendiği War of Nations, bir tür modern savaş oyunu. Oyunda bir üs kurup sonrada çevrenizdeki toprakları ele geçiriyor, saldırılara karşı koyuyorsunuz. Combat üniteleri, saldırı araçları üretmenizin beklendiği oyunda geliştirme ve üretim tesisleri de yapmanız gerekiyor. Yine araçlarınız için petrol rafinerisi üretmeniz ve petrol çıkarmak için tesis oluşturmanız lazım. Tüm bu geliştirme ve üretim faaliyetlerinin sonuçları ise güçlü ordular.

Ordularınızla çeşitli görevleri tamamlıyor ve daha fazla gelişiyorsunuz. Oyunda çok sayıda butona basmak söz konusu. Bir aksiyonu başlatmak için butona basmaya başladığınızda en az 3 -4 kez daha benzer şekillerde tercihler yapıyor, butonlara tıklıyorsunuz. Bu yönüyle eleştiriyi haketse de gerek grafikleri gerekse kontrollerin sonrasındaki oynanış dinamikleri ile denenmesini tavsiye edebileceğimiz oyunlar arasında.

Fiyat: Ücretsiz

Yüzüklerin Efendisi Orta Dünya Efsaneleri

J.R.R Tolkien’in ölümsüz eseri Yüzüklerin Efendisi’nin iPad’e gelmesi bir hayli uzun sürdü ama söz konusu oyun beklentilere güzel yanıtlarla geldi. Ücretsiz olarak iPad’e yüklenebilen oyun, Yüzüklerin Efendisi serüvenini Orta Dünya’da bizlere sunuyor. Gandalf’ın önderliğinde bu fantastik dünyanın kaderini belirliyoruz.

Genel olarak kart oyunu yapısındaki Yüzüklerin Efendisi Orta Dünya Efsaneleri, 100’den fazla kahraman arasından kendi kahramanlarınızı belirleyip Sauron’un ordularına savaşmanız temeline dayanıyor. Online desteği sayesinde dünyanın birçok ülkesinden, oyun severlerin kahramanlarına bakıp kendi kahramanlarınızı ne kadar iyi olduğunu görebiliyorsunuz.

Yüzüklerin Efendisi’nin kült karakterleri ile keyifli bir oyun deneyimi sunan oyunda, Aragorn, Legolas, Gimli ve Frodo gibi kahramanları seçip onların yeteneklerini kullanabilme olanağı sunuyor. Görevler tamamlandıkça yetenekler gelişiyor ve dolayısıyla gücünüz de artıyor. Keyifli bir fantastik oyun deneyimi sunan Yüzüklerin Efendisi Orta Dünya Efsaneleri’ni denemenizi tavsiye ediyoruz.

Fiyat: Ücretsiz

Timberman

Timberman

iPad’in simulasyon oyunları için harika bir arena olduğu, birçok otoritenin malumu. Elleriniz arasında uçaktan tıra, sinekten kartala kadar hemen her şeyi yönetileceğiniz iPad için geliştirilen bir diğer simulasyon oyunu da Timberman. Bir oduncuyu canlandıracağınız oyunda elinizdeki baltayı ağaca sallamaktan çok daha fazlası söz konusu. Emin olun, kuvvetli refleksler ve başdöndürücü bir sabır gerekliliği söz konusu. Timberman’da büyük bir ağacın altındasını ve balta darbeleri ile odun ayıklıyorsunuz, bununla birlikte kopan parçalardan da kaçmanız gerekiyor.

Böylelikle ortaya ciddi seviyede bir refleks oyunu çıkmış oluyor. Otoritelerce son dönemde parmaklarınızla deneyimleyebileceğiniz en iddialı refleks oyunlarından biri olarak tanımlanan Timberman’in belki de en önemli handikapı gerçekten zor olması. Belli bir süre oynamak ve oyuna alışmak gerekiyor; sabredemeyenler için ise bir an önce ortadan kaldırılması gereken bir oyun halini alıyor ‘zorlu’ ve heyecanlı Timberman.

Fiyat: Ücretsiz

YORUM

Yorumlar 0