Volkswagen’in Yeni Elektrikli Aracı Tanıtıldı!

Volkswagen’in Yeni Elektrikli Aracı Tanıtıldı!

Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in CES fuarında tanıtacağı yeni elektrikli araç konseptinin ilk fotoğrafı yayınlandı!

Bugünlerde başı emisyon skandalı ile dertte olan Volkwagen’in yeni elektrikli konsept aracının ABD’de 6-9 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek CES fuarında tanıtılacağı açıklanmıştı. Firma yayınladığı yeni fotoğraf ile konsept araç ile ilgili ipuçlarını da verdi.

Microbus isimli araç 2011 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmıştı. Yeni nesil aracın tamamen elektrikli yeni bir konsept sürümü ile geri dönmesi bekleniyor. Volkswagen aracın önden görünen bir fotoğrafını yayınladı. Ancak araçla ilgili teknik bir bilgi verilmedi. Ancak beklentilerin yeni konseptin tamamen elektrikli bir mini van olacağı yönünde. Firmanın bir döneme damgasını vuran ve 1960lı yılların sonunda ortaya çıkan Çicek Çocuklar’ın simgesi haline gelen mini van aracının modern sürümü olması beklenen Microbus’ın en az 400 km’lik bir menzilinin olacağı düşünülüyor.

Volkswagen elektrikli otomobil modelinin tanıtımı 5 Ocak’ta ABD’nin Las Vegas şehrinde CES fuarı kapsamında düzenlenen özel bir toplantı ile yapılacak. Yeni aracı Volkswagen’in Binek Araçlarından Sorumlu Başkanı Herbert Diess tanıtacak. Alman otomobil devinin halen satışta olan tamamen elektrikli araçları da bulunuyor.

Konsept aracın piyasaya sürülüp sürülmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

Yazar: Özgür Çetin

YORUM

Yorumlar 0