Google Search Sosyal Medya Ağlarına Direkt Link Verecek

Google Search Sosyal Medya Ağlarına Direkt Link Verecek

Dünyanın en çok kullanılan arama hizmeti Google Search üzerinden (Google’da Ara), markalar arandığında çıkan bilgi kartları kısa zaman içinde sosyal medya yönlendirmeleri içerecek…

Google’da önemli güncellemelerin olduğu bir gün geride kaldı. Şirketin mobil uygulama, web tarayıcısı, harita hizmeti gibi faaliyet alanlarının yanı sıra arama kanalı Google Search’te de önemli bir güncelleme hakkında bilgi paylaşıldı.

Google üzerinden markalar hakkında arama yapıldığında ekranın sağ kısmında bir bilgi kartı çıkar. Bu kart firmanın logosu, kısa bir tanıtımı, kuruluş tarihi gibi detaylar içerir. Google tarafından yapılan güncelleme ile ilgili arama sonuçlarında markaların sosyal medya profillerine link verileceği açıklandı.

Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn ve YouTube profillerine yönlendirme içeren arama sonuçları bilgi kartında Google+ da yer alacak. İnternet kullanıcılarının karşısına çıkacak yeni bilgi kartı görünümü, sosyal ağlara kısa yoldan erişim sağlarken, internet kullanıcılarına da zaman kazandırmış olacak.

Kaynak: The Next Web

YORUM

Yorumlar 1
  • comment-avatar
    arda 8 sene

    Harika