GTA 5 Mart Ayına Ertelendi

GTA 5 Mart Ayına Ertelendi

PC platformu için uzun zamandır beklenen Grant Theft Auto 5, oyun severleri bir süre daha bekletecek…

Grand Theft Auto V (GTA 5), bilindiği üzere PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 2014 Kasım’ında yayınlanmıştı. PC sürümünün ise 2015 yılının başında hazır olacağı açıklanmıştı. Ancak planlamada oyun severleri üzecek bir değişiklik olduğu bildirildi. Oyunun geliştiricisi Rockstar Games tarafından yapılan resmi açıklamaya göre GTA 5, PC için 24 Mart 2015 tarihinde yayınlanacak.

GTA 5 ekran görüntüsü

Yapılan açıklamada ‘gecikmenin, beklemeye değecek bir PC sürümü ile telafi edileceği’ vurgulandı. Rockstar iddialı, bu arada PC oyuncuları da ya sabırsız ya da PS4 veya Xbox One’da oynamaya devam ediyorlar. Peki yaklaşık 2,5 ay sonrasına ertelenen oyunda ne gibi yenilikler söz konusu olacak?

GTA 5 ekran görüntüsü - 2

Öncelikle yukarıda görülen yeni görseller, oyunun yeni sürümüne ait. PC sürümünde oyun severler birinci şahıs modu gibi yeni özelliklerle karşılaşacaklar ve sürüm, PS4 ve Xbox One’ın geliştirilmiş bir sürümü olacak. GTA 5 PC sürümü için 4K çözünürlüğe destek verilmesi ve üç monitöre kadar destek de, Mart ayında gelecek sürümdeki diğer öne çıkan yenilikler.

YORUM

Yorumlar 0