Pilci Energizer Akıllı Telefon İşine Girdi!

Pilci Energizer Akıllı Telefon İşine Girdi!

Daha çok pilleri ile tanınan Energizer, CES 2015 kapsamında ikisi akıllı telefon olmak üzere dört adet telefon duyurusu gerçekleştirdi. Energizer Energy Hardcase adlı seride yer alan modeller 200, 240, 400 ve 500 şeklinde isimlendirilirken ilgili modellerden Energizer Energy Harcase 400 ve 500, Android işletim sistemine sahip birer akıllı telefon formunda teknoloji meraklılarının karşısına çıktılar.

Energizer Energy Hardcase

Akıllı telefonlarda görüntü bir hayli çirkin. Genel olarak kaba ve sert hatlara sahip akıllı telefonlarda, incelik ve şıklık gibi detaylara herhangi bir temas göze çarpmıyor. Erkeklerin kullanabileceği formda tasarlandıkları göze çarpan modeller, mühendis, madenci ya da mimar gibi iş kollarına uygun görünüyor. Sektörde bu tip modeller üreten en tanıdık firmalar CAT ve Kyocera’ydı. Duracell’in de Samsung, LG gibi şirketlerin yerine bu şirketlerle yarış içine gireceğe benziyor.

Her iki akıllı telefon modeli de Android 4.4 KitKat ile geliyor. Bu işletim sisteminin yanı sıra üründe öne çıkan teknoloji özelikleri ise şöyle sıralanıyor. Energy Hardcase 400; 1.3 GHz hızında çalışan çift çekirdekli MediaTek işlemci, 8 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kameraya sahip. üründe 2500mAh batarya bulunuyor.

Energizer Energy Harcase 500

500 adını alan en üst düzey model ise dört çekirdekli işlemciye sahip. Bu işlemcinin ulaşabildiği maksimum saat hızı ise 1.3GHz şeklinde. 13 megapiksel arka kamerası bulunan 500’ün şarj dayanıklılığının ise 2 güne kadar olduğuna işaret edildi. Her iki modelde IPS64 sertifikasına sahip ve toz, yağmur gibi etkenlere karşı dayanıklılar.

YORUM

Yorumlar 0