Girls Dizisindeki Bu Sahne Ülkeyi Salladı!

Girls Dizisindeki Bu Sahne Ülkeyi Salladı!

Amerikan televizyon kanalı HBO’nun en gözde dizilerinden biri de Girls. 15 Nisan 2012’de ilk bölümü yayınlanan dizi de, New York City’de yaşayan 20 yaşlarındaki bir grup kızın başından geçenler konu ediliyor. Yaşanılan bazı olayların gerçeklere dayandığı sıklıkla dile getiriliyor.

Arkadaşlar birbirlerine sıkı sıkıya bağlı ve karakterlerin güçlü yönleri de sadece dizinin yayınlandığı ABD’de değil Türkiye’nin de aralarında yer aldığı çok sayıda ülkede büyük ilgi görüyor. Girls, Türkiye’de internet üzerinden en çok takip edilen, en çok izlenen diziler arasında.

Gündemi belirledi

Dizi milyonları peşinden sürüklerken en son bölüm adeta gündemi belirledi. Yayınlanan son bölümündeki bir sahne izleyenleri adeta şok etti. Aşağıdaki gördüğünüz sahnede dizinin önemli karakterlerinden Desi, partneri ile olay yaratan birkaç saniyenin başrolündeki isim. Sahnede Desi’nin poposu, partnerin ülkede ‘hız motoru gibi’ şeklinde yorumlanan ve adeta dalga geçme konusu olan performansı ile bir arada sunuluyor.

Desi’nin çıkardığı sesler, partnerinin kendini kaptırması, genel olarak her iki ismin de profesyonel anlamdaki oyunculuğu taktiri hak etse de bu tür bir sahnenin TV ekranlarında gösterilmesi, özellikle muhafazakarların eleştiri bombardımanından kurtulamadı…

İtici mi, cesurca mı?

ABD’de bu sahneyi kesinlikle itici, hiç bir şekilde seksi olmayan, aşırı ve ayıp şeklinde yorumlayan ciddi bir TV otoritesi kesmi var, buna karşın fazlasıyla da olsa cesurca şeklinde yorumlayanlar da. HBO’nun TV dizilerine farklı bir bakış açısı getirdiği bir gerçek, devasa bütçeli yapımlarla gündemden düşmediği de. Sektörü belirleyen önemli medya platformlarından biri HBO ve zaman zaman seksi sahne kavramını uçlara taşıyan sahneleri ekranlara yansıtmaktan çekinmiyor.

En nihayetinde gerek TV gündemi, gerek yazılı ve görsel basın gerekse sosyal medyada en konuşulanlardan biri oldu Girls. Sahneye dair söylenebilecek en net ifade ise TV’de prime time zamanında karşılaşılabilecek ender konulardan biri olduğuydu.

YORUM

Yorumlar 0