GoPro Hero4 Güncellenecek

GoPro Hero4 Güncellenecek

ABD’de düzenlenen CES 2015 kapsamında gerçekleştirilen duyuruda GoPro Hero4 Black ve Silver modelinin Haziran ayına kadar önemli bir yazılımsal güncelleme alacağı vurgulandı. Güncelleme ile birlikte Hero4 bir takım  yeni özellikler kazanacak…

Aksiyon kamerası, yazılım güncellemesi ile birlikte sürekli fotoğraf çekim özelliği ve time-lapse video yeniliğine merhaba diyecek. Ayrıca 4K çözünürlüğün bir alt düzeyi olan 2.7K çözünürlükte (yaklaşık olarak 2700 x 1500) ve 240 fps hızında slow motion HD çözünürlükte video kaydı özellikleri kazanacak. 2.7K video kaydı, 60fps hızında gerçekleştirilebilecek.

GoPro modeline dair yenilikler bunlarla sınırlı değil, kameranın kazanacağı yeni yetenekle ters çevrildiğinde görüntü de ters çevrilecek. Bu özellik, bir aksiyon kamerası için önemli eksiklerden biriydi. Son olarak, LG Smart TV modellerinde GoPro uygulamasının yer almaya başlayacağı da açıklandı. Söz konusu uygulama GoPro Channel adını alıyor ve akıllı TV’leri bir eğlence merkezine dönüştürüyor.

2015 yılının ilk yarısında geleceği ifde edilen güncelleme ile birlikte GoPro Hero4, çok daha yetenekli bir aksiyon kamerası olarak yaza girecek. Özellikle yaz tatili öncesinde bu güncellemenin satışları olumlu etkileyeceğini belirtmek yanlış olmaz.

CES 2015’te GoPro adına en önemli beklenti ise bir drone’un tanıtılmasıydı. GoPro Drone adını alacak bir aygıtla teknoloji meraklılarının karşısına çıkacağı yönünde kuvvetli beklenti boşa çıkmış oldu. Ancak bu konudaki söylentilerin devam ettiğini de belirtelim. Şirket, her an bu gelişmekte olan pazara, ‘doğrudan’ adım atabilir.

YORUM

Yorumlar 0