Quadro Kids Heat Monitor Akıllı Ateş Ölçer Testte

Quadro Kids Heat Monitor Akıllı Ateş Ölçer Testte

Dünyanın en önemli teknoloji şirketleri giyilebilir teknolojilere yatırımlarını her geçen gün artırıyor; bu alana yönelen sayısız marka var; üstelik yalnızca teknoloji değil, çok daha farklı alanlarda faaliyet gösteren firmalar da çeşitli cihazlar geliştiriyorlar. Örneğin bir saat markası olan Swatch, geçtiğimiz aylarda ilk akıllı saatini tanıtmıştı. Quadro ise bu konuda ‘önce davranan’ şirketler arasında.

Günümüzde yeni yeni insanların kullanım alanına giren giyilebilir teknoloji ürünlerinin gelecekte çok daha fazla tercih edileceğine dair göstergelere kayıtsız kalmayan firmanın özellikle akıllı saatleri ile Türkiye’de bilinirliğinin her geçen gün arttığı görülüyor. Ancak Quadro, akıllı saatin dışında da teknoloji aygıtları geliştiriyor. İşte bunlardan biri de çocuklar için geliştirilen Quadro Kids Heat Monitor Akıllı Ateş Ölçer.

Quadro Ateş Ölçer

Klasik ateş ölçerleri bilirsiniz; genel olarak dile ya da koltuğun altına yerleştirilir ve bir süre beklendikten sonra sonuca bakılır. Kullanım açısından her adım kişinin insiyatifindedir, ne zaman ateşin çıktığı öngörürse o zaman kullanılır bu manuel ateş ölçüm cihazları. Quadro Kids Heat Monitor akıllı ateş ölçer ise konuya çok daha ileri görüşlü, teknoloji dolu ve pratik bir bakış açısı ile yaklaşıyor. Temel alındığı prensip, çocukların ateşlerinin büyükler tarafından takibi ve bu konuda son derece akıl dolu bir işleyiş sergilediğini belirtmek gerekiyor. Şimdi bu ‘akıllı’ cihaza dair detaylara geçiyoruz…

Quadro Kids Heat Monitor

Quadro Ateş Ölçer’in kutusundan bir bileklik, bilekliğe takılan yuvarlak bir cisim, pil, cismi vücuda yapıştırmaya yarayan bantlar ve kullanım klavuzu çıkıyor. Saniyeler içinde açılan kutusundaki pili yuvarlak meyve şeklindeki cisme yerleştiriyorsunuz. Daha sonra üzerinde herhangi bir tuş bulunmayan bu cismin bilekliğe takılması ile geriye tek bir aşama kalıyor. Bilekliği çocuğunuzun koluna ya da bacağına takmak. Bu arada cismin çocuğun vücudundaki herhangi bir noktaya tutulması ya da yapıştırılmasıyla da gerekli işlem gerçekleşebiliyor. Örneğin bebeklerin bezine takılabilir veya yapışkan bantlarla yine vücudunun herhangi bir yerine yapıştırılabilir.

Akıllı Ateş Ölçer

Ebeveynlerin en çok korktuğu sağlık sorunlarından biri olan yüksek ateşin takibine yönelik ürün, çocuğun kolundan vücut ısını ölçüyor ve veriler akıllı telefona geliyor. Telefona yüklenen bir yazılım ise burada kilit rol üstleniyor. Basit bir arayüze sahip bu yazılım üzerinden gerekli bilgilere anlık olarak ulaşabiliyorsunuz. İngilizce olmasına karşın bu arayüzde yalnızca Fever Alarm (ateş alarmı) kısmını kullanmanız bile kullanım amacını tamamlıyor.

Çocuğun ya da bebeğin vücuduna temas etmesi sağlanan Quadro Akıllı Ateş Ölçer, bunun ardından yazılım üzerinden size akıllı telefonla ateş kontrolü olanağı tanıyor. Örneğin önceden ayarladığınızda ateşinin 37 olduğu durumlarda (bunu fever alarm üzerinden siz belirliyorsunuz, isterseniz 36,5 ya da 37,5 gibi değerlere de tanımlayabilirsiniz) size Bluetooth aracılığıyla uyarı geliyor. Yani vücut ısısı belirlediğiniz değere geldiğinde uyarı veriyor. Elbette bunun için çocuğunuza yakın olmanız gerekli. Ateş ölçüm değerleri yüzde 99 doğrulukta ve genel olarak oldukça kullanışlı bir aygıt olduğunu belirtebiliriz.

Teknik Özellikler

Artıları

Çocuklarının ateşini ‘sıkı takip’ altında tutmak isteyen ebeveynler için harika bir cihaz. Kullanımı kolay ve sonuçları da neredeyse 0 hata payıyla doğru. Pratik arayüzü, 2000 saat pil ömrü ile kesintisiz kullanım, su geçirmez özelliği, grafik durum raporu verebilmesi, başarılı tasarımı ve genel olarak zeka dolu temasıyla yüzümüzü güldürdü.

Eksileri

Eksileri var mı? Öncelikle kullanım prensibi açısından örneğin daha yumuşak bir malzeme ile üretilebilirdi. Silikon, plastik yerine daha iyi bir hissiyat uyandırır. Belki bir miktar daha küçük olabilir. Bunların haricinde tasarımında hiçbir sorun görünmüyor. Son olarak da 450 TL’lerdeki fiyatı biraz daha düşük olabilirdi.

Daha fazla detay için buraya tıklayarak Quadro’nun web sitesine göz atabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0