Android Eğlence Cihazı Razer Forge TV

Android Eğlence Cihazı Razer Forge TV

CES 2015’te Android işletim sistemi ve eğlenceyi bir araya getiren Razer Forge TV, ilginç yenilikleri ile dikkat çekti. İşte bu aygıtın ilgi çekici yetenekleri…

Oyun severler için geliştirilen Android’li aygıtlar arasına bir yenisi daha eklendi. ABD’de düzenlenen ve şu sıralar teknolojinin kalbinin attığı CES 2015’te ilk kez tanıtılan Razer Forge TV.

TV ya da monitörlere bağlanabilen aygıt, sadece Google Play’deki oyunların oynanabilmesine yaramıyor, önümüzdeki aylarda gelecek Cortex: Stream özelliği ile beraber bilgisayar oyunları da televizyona aktarabilecek. Ayrıca müzik, fotoğraf, video gibi multimedyalar da telefondan TV ekranına, bu aygıt aracılığı ile aktarılabilecek. Forge TV, Android TV desteği de sunuyor.

Bluetooth özellikli joystick’i üzerinden dört kişiye oyun oynanabilen Forge TV, güçlü donanımı ile en iddialı Android ve bilgisayar oyunları için bile yeterli performans sunuyor. 4 çekirdekli Snapdragon 805 işlemci (2.5 GHz hıza kadar ulaşabiliyor), 2GB RAM, 16 GB depolama kapasitesi ve Adreno 420 grafik cihazın öne çıkan donanım özellikleri. 802.11.ac standardını destekleyen aygıt, USB 3.0, Ethernet ve HDMI ara birimlerini de barındırarak çok yönlü bir kullanıma olanak tanıyor. Cihazın ABD için açıklanan fiyat etiketi ise 150 dolar.

YORUM

Yorumlar 0