Volkswagen Yakında Sizinle Birlikte Park Edecek!

Volkswagen Yakında Sizinle Birlikte Park Edecek!

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, kendi kendine park edebilen otomobiller üzerinde çalışıyor. Ters park, yani geri geriye manevralı biçimde gelerek park eden Volkswagen otomobillerinde bunun için direksiyon kontrolü tamamen araçiçi teknolojilerde olurken, gaz pedalınin kontrolü yalnızca kullanıcıda olacak.

Volkswagen’in geleceğin park sitemleri üzerindeki çalışmalarının ne zaman sonuçlanacağı ve hangi modellerde bu teknolojiye yer verileceği henüz bilinmiyor. Buna karşın şirketin otomatik park haricinde başka planlarının olduğu da kesinleşmiş durumda. Örneğin yarı-otonom sürüş sistemleri…

Elektrikli Volkswagen Golf

Sürücüden bağımsız olarak giden araçlar konusunda özellikle Japon otomobil üreticilerinin yoğun olarak çalıştıkları biliniyor. Honda bu konuda öncü şirketler arasında. Hatta bu yönde gerçekleştirilen çok başarılı testleri de çeşitli platformlarda konu edildi. Alman otomobil şirketinin bu yönde çalışmalarının olduğu tahmin ediliyor. Şimdilik bu konuda bir bulgu olmasa da yakın zamanda çeşitli resmi açıklamalarla karşılaşılması olası.

Volkswagen’da bunun yanı sıra e-Golf modeli için daha gelişmiş şarj teknolojileri üzerinde de çalışılıyor. Gelecekteki modellerde aracın şarj plakasının üzerine yerleştirilecek bir tür bataryanın, aracın ihtiyaç duyduğu gücü sağlaması gibi bir dizi yenilikle karşılaşabiliriz.

Son olarak da otomobilin, sürücü dışarı çıktıktan sonra park etmesi ya da sürücüye yaklaşması gibi bir dizi fütüristik konunun da üzerinde çalışılan unsurlar arasında yer aldığı belirtiliyor.

YORUM

Yorumlar 0