Watch Dogs ve En İyi Yanları

Watch Dogs ve En İyi Yanları

Ubisoft’un yaptığı Watch Dogs oyunu henüz çıkmadan oyuncularda büyük bir beklenti yaratmış ve oyuncularla buluştuğunda ilk etapta bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Oyuna GTA V gözüyle bakarsanız hayal kırıklığı yaşamanız kaçınılmaz fakat GTA V ten hem konu olarak hem de oynanış olarak farklı olduğunu söylemek isterim.

Ubisoftun yaptığı en büyük hata Oyunun reklamını yaparken “Los Sontos’u gezmek için 2 ay yeterli sonrasında Chicago ya bekleriz” gibi bir söylemde bulunması olmuştur.

Çünkü oyun içinde ki araç kullanımı gerçekten vasat denilebilecek seviyede.Araç ile ilerlerken kendinizi bir kutu içerisinde yolun üzerinde kayıyormuş gibi hissedebiliyorsunuz.

Watch Dogs ekran görüntüsü

Görevlerden ve oyunun gerçek konusundan bahsedecek olursak hikayeyi oldukça iyi yapmışlar.Genel olarak her şey Hackleme üzerine.Size verilen görevlerde şehir kameralarından trafik ışıklarına kadar bir çok şeyi hackliyorsunuz.Oyunda görevleri gerçekleştirirken gizlilik büyük önem taşıyor.Elinize bir taramalı alıp her yere ateş ederekte ilerleyebilirsiniz fakat bu iş oyunun mizacına biraz ters kaçıyor ve Checkpoint noktasına fazlasıyla dönmek zorunda kalabiliyorsunuz.

Bundan yıllar önce 2004-2005 yıllarında telefonlarda kızılötesi kullanımının telefondan telefona atlayarak çok uzaktaki bir arkadaşımıza bu sayede ulaşabileceğimiz söylentileri bu oyunda gerçekleşmiş durumda.Sokaktaki insanların telefonlarını hackleyip onlar hakkında bilgi sahibi olabiliyor hatta onlara saçma mesajlar bile atabiliyoruz.Oyun sokaklarda hacklediğimiz bir kameradan diğerine geçiş yaparak şehrin çok uzak noktalarına da bu şekilde ulaşma imkanını da bize sunuyor.Böylece kılınızı bile kıpırdatmadan bir çok bilgiyi bulunduğunuz noktadan edinebiliyorsunuz.

Watch Dogs ekran görüntüsü - 2

Watch Dogs, diğer hiçbir oyunla kıyaslamaya çalışmadan oynamaya başlamanızı gerekli kılan bir oyun. Böylelikle oyundan oldukça memnun kalabilirsiniz.Fakat 2 yıl boyunca tanıtımını yaptığı ve grafiksel anlamda çok daha ileride görüntüler göstererek bizi bir nevi kandırdığı için ubisofta kızgınız.Ama ona rağmen hala iyi ve oynanılabilir bir oyun olduğunu söyleyebilirim.Özellikle Chichago yu çok iyi işlemişler şehirde oturup izlemek isteyebileceğiniz bir çok güzel manzara mevcut.

Yazar: Tahir Ustabaşıoğlu

YORUM

Yorumlar 0