Nokia C1 Göründü

Nokia C1 Göründü

Android işletim sistemine sahip Nokia C1, yeni görseller ve özellikleri ile ortaya çıktı. İşte detaylar…

Nokia’nın 2015 yılına ilişkin ilk modellerinden biri olması beklenen C1, bir kaynak tarafından sızdırılan render görselleri ile birlikte çok daha net bir şekilde günyüzüne çıkmış oldu. İlgili model, daha önce de çok silik bir görselle basına yansımıştı.

Nokia C1 model adıyla sahne alması beklenen cihazın teknik özellikleri de doğruluğu kesin olmamakla beraber ortada. Buna göre 1080p’lik 5 inç ekranla gelecek modelde Android işletim sisteminin yanı sıra Nokia Z Launcher’da bulunacak. Böylelikle dileyen kullanıcılar cihazı Nokia arayüzü ile kullanabilecek.

Cihazda 4 çekirdekli Intel işlemci, 2 ve 3 GB RAM’li versiyonlarla beraber üç farklı depolama seçeneği bulunacak: 32, 64, 128. Ön kamerası 5 megapiksel fotoğraf çekimine olanak tanıyacak modelin arka kamerası ise tam 20 megapiksel özelliğine sahip olacak.

Nokia’nın yeni modeline ilişkin yakın zamanda resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor. Microsoft’un Nokia C1 lansmanını 2015’in ilk çeyreğinde yapması ve cihazın agresif bir fiyat politikası ile gelmesi de diğer beklentiler arasında.

YORUM

Yorumlar 0