Windows Phone İçin Monument Valley Yayınlandı

Windows Phone İçin Monument Valley Yayınlandı

Android ve iOS platfromlarının en sevilen oyunlarından Monument Valley, uzun zamandır beklenen Windows Phone sürümü ile yüklenmeye hazır. İşte indirme linki ve detaylar…

Zeka oyunları arasında hatrı sayılır bir yer edinen ve gerek 3 boyutlu görüntü detayları gerekse ilgi çekici konusuyla büyük beğeni kazanan Monument Valley, Windows Phone cihazları için ücretli uygulama şeklinde yayınlandı. 9.25 TL fiyatla indirilebilen oyun, 213 MB dosya boyutuna sahip. Oyunda Türkçe dil desteği de mevcut durumda.

Android ve iOS cihazlarda uzun zamandır oynanabilen Monument Valley için Windows Phone sürümü bekleniyordu. ABD’de düzenlenen Microsoft Build 2015’in konuşulduğu bir zamanda beklenen haber geldi ve oyun Windows Phone için yayınlandı. Build 2015 etkinliğinde popüler Android ve iOS oyunlarının daha yoğun şekilde Windows platformu için dönüştürüleceği hakkında çeşitli açıklamaların hemen ardından özellikle Nokia kullanıcılarının yüzünü güldüren gelişme geldi.

Monument Valley

Oyunun oynanabilmesi için cihazların donanım özelliklerinde belli başlı niteliklerin olması gerekiyor. En önemlisi ise en az 512 MB RAM’e sahip olunması. Günümüz Windows Phone cihazlarının birçoğunda bu koşul sağlanıyor.

Oyunun konusu ise bir hayli ilginç. İngiliz geliştirici firmasının gurur kaynaklarından olan Monument Valley’de mimari yapılar üzerinde şekiller oluşturarak oyunun ana karakteri olan prensi bir boktadan başka bir noktaya taşımanız gerekiyor.

Oyunu buraya tıklayarak Windows Phone cihazınıza indirebilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0