Montblanc Akıllı Saat Pazarında!

Montblanc Akıllı Saat Pazarında!

Lüks saat firması Montblanc, SIHH 2015 fuarında klasik saatlerin kordonuna takılabilen yeni akıllı saatinin duyurusunu gerçekleştirdi.

Montblanc imzalı akıllı saat, şirketin Timewalker Urban Speed adlı koleksiyonuna e-Strap adıyla dahil edilirken beraberinde yenilikçi bir fikirle geliyor. Bu aygıt, özel bir kordonsa sahip ve kordon herhangi bir saatin kordonuna yerleştirilebiliyor.

Tasarımıyla, şirketin lüks saat imajına pek de uymayan model, yetenekleri ile öne çıkmayı hedefliyor. iOS ve Android uyumlu cihazın ekranı bulunuyor. Bu sayede gelen e-postaların konu satırını ve gönderen kişiyi gösteren akıllı saat, ayrıca gelen çağrı ve mesajları da kullanıcısına sunuyor.

Montblanc Application

Teknoloji özellikleri arasında adım takibi, yakılan kalori miktarı bulunan Montblanc marka akıllı saat, akıllı telefonlara fotoğraf çek ve müziği başlat gibi komutlar gönderebiliyor. Bu sayede bir yere yerleştirilen akıllı telefonun fotoğraf çekmesi akıllı saat üzerinden sağlanabilir. Batarya dayanıklılığı beş gün olarak açıklanan cihazın fiyatı ise 5700 dolar olarak açıklandı.

Uyumlu olduğu cihazlar ise iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Samsung Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy Note 3, Note 4 ve Android 4.3 yüklü bazı modeller.

YORUM

Yorumlar 0