HP Pavillion Mini ve Stream Mini Duyuruldu

HP Pavillion Mini ve Stream Mini Duyuruldu

HP Pavillion Mini ve Stream Mini model isimlerine sahip oldukça kompakt boyutlu masaüstü bilgisayar modellerini, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen teknoloji fuarı CES 2015‘te duyurdu.

HP Pavillion Mini ve Mini Stream, temelde birer Windows işletim sistemli bilgisayar kasası olarak özetlenebilir. Apple’ın Mac mini adlı bilgisayarının klonu olarak adfedilen yeni bilgisayarlar, güçlü teknoloji özellikleri ve enerji verimlilikleri ile dikkat çekiyor.

Intel Core i3 işlemcilerle donatılan bilgisayarlarda Windows 8.1 işletim sistemi önyüklü olarak geliyor. 8 GB RAM’e sahip HP bilgisayarlarında 1 TB’a kadar depolama seçenekleri sunuluyor. Depolama seçenekleri içinde SSD’li versiyonlar da mevcut. Aynı anda iki monitöre bağlanabilen modeller, taşınabilirlik özellikleri ile öne çıkıyorlar. Bir odadan başka odaya taşınabilen aygıtlar, iş yerindeki monitör ve evdeki monitöre takılabilme gibi mobilitenin üst seviyede yaşanabileceği olanaklar sunuyorlar.

HP Pavillion Mini

HP’nin modellerinde bazı hediyelerde kullanıcılara sunulacak. Bunlar, 25 dolarlık Windows Store hediye çeki ve 200 GB’lık ücretsiz bulut depolama alanı için iki yıllık ücretsiz kullanım. HP Mini’ler 179 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak. Elbette bu rakam ABD için geçerli Türkiye fiyatı hakkında bilgi geldiğinde haber güncellenecektir.

YORUM

Yorumlar 0