Asus Transformer Book Chi Serisi Tanıtıldı

Asus Transformer Book Chi Serisi Tanıtıldı

Asus’un incelikle tasarlanmış, jilet kalınlığındaki ikisi bir arada Windows ayrılabilir bilgisayar serisi Transformer Book Chi serisi tanıtıldı. Transformer Book Chi serisi, istendiği anda kolaylıkla bir tablete dönüşebilen güçlü bir dizüstü bilgisayarın rahatlığını sunuyor. Fansız olarak tasarlanan Transformer Book Chi, bu sayede hem hızlı hem de sessiz çalışıyor. Seride kullanılan Intel Core M işlemciler sayesinde kullanıcılar gittikleri her yerde iş ve eğlence için mükemmel performansın tadını çıkarabilecekler.

Asus Transformer Book Chi serisi dizüstü bilgisayarlar, dünyanın en ince tabletlerine dönüşebiliyorlar. Serinin tamamen alüminyumdan oluşan incelikli tasarımı, ikisi bir arada bilgisayarlara benzersiz bir şıklık katıyor. Chi serisi üç modelden oluşuyor. Bu modellerin başında serinin amiral gemisi niteliğindeki 12,5 inçlik T300 Chi geliyor. 2015 CES İnovasyon Ödülü’nün sahibi olan T300 Chi, yepyeni Intel Core M işlemcisiyle olağanüstü performans ve güç verimi sağlıyor.

Serinin 10,1 inçlik kompakt modeli T100 Chi ve 8,9 inçlik olağanüstü hafiflikteki modeli T90 iş yeri dışında da üretkenliklerini kaybetmek istemeyen tüketiciler için ideal ürünler olarak öne çıkıyor. Serinin tüm modelleri canlı, net ve parlak IPS ekrana sahip. WQHD 2560 x 1440 seviyesine kadar çözünürlük sunan ekran ayrıntılı ve canlı görseller sunuyor.

Transformer Book Chi’nin esnekliği ve gücü sayesinde kullanıcılar, yanlarında ağır cihazlar taşımadan hem işte hem de eğlencede etkinliği yakalayabiliyorlar. Chi kullanıcının istediği anda, istediği yerde, istenilen her türlü işi yapabiliyor.

Tüm Chi modelleri, jilet kalınlığındaki görünümleri ve fansız tasarımın sağladığı sessiz çalışma performanslarıyla benzerlerinden ayrılıyor. T100 Chi’nin tablete dönüşmüş hali, yalnızca 7,2 mm’lik kalınlığıyla dünyanın en ince Windows tableti unvanını alıyor. T90 Chi ise 7,5 mm’lik kalınlığıyla dünyanın en ince 8,9 inç tableti olarak öne çıkıyor. Bilgisayara takılı olduğunda 1,65 cm kalınlığındaki T300 Chi Apple® Macbook Air®’den bile ince.

Transformer Book Chi, olağanüstü inceliğinin yanında, tamamen alüminyum yekpare tasarımıyla da lüks hissini sonuna kadar veriyor. Baklava desenli yivleri kenarları, şık ve metalik gövdeye ekstra parlaklık katıyor.

Chi’nin tablet ile dizüstü bilgisayar arasındaki kusursuz dönüşümü, özel tasarlanan manyetik mafsal mekanizması sayesinde gerçekleşiyor. Mekanizmada dünyanın en güçlü manyetik malzemesi olan neodim kullanılıyor. Mekanizma sayesinde tablet her seferinde güvenli ve zahmetsiz bir şekilde takılıp çıkarılabiliyor. Tüm modellerde bulunan yüksek ergonomiye sahip klavye, 20 metreye kadar kapsama alanına sahip Bluetooth üzerinden gövdeye bağlanıyor.

Asus Transformer Book Chi

Ekranda yüksek çözünürlük

Transformer Book Chi serisi, ASUS TruVivid teknolojisi ile güçlendirilmiş IPS ekranlar kullanıyor. Ekranlar, geniş görüntüleme açılarının yanı sıra olağanüstü netlik ve parlaklık sağlıyor. WQHD (2560 x 1440) seviyesine kadar çıkabilen ve MacBook Air’in 127ppi’sini bile geride bırakan 235ppi piksel yoğunluğu sayesinde, kullanıcılar olağanüstü seviyede canlı ve ayrıntılı görsellerin keyfini çıkarabiliyor.

Chi’nin ekranları ayrıca sRGB renk gamına sahip. Bu gam, standart ekranlardan %20 oranında daha geniş olma özelliğine sahip. Ekranlar bu sayede daha zengin, daha canlı ve daha gerçekçi renk üretimi sağlıyor. Farklı kullanım modlarına göre ekran ayarlarını gerçekleştiren ASUS Splendid teknolojisi renkleri daha da canlı hale getiriyor.

Dolgun, net ve güçlü stereo ses

ASUS SonicMaster ses teknolojisi sayesinde Transformer Book Chi serisi ses kalitesinde çıtayı yükseltiyor. Üstün mühendislik ve titizlikle tasarlanmış yazılım, dolgun, güçlü ve cızırtısız sesler üretiyor.

Sessiz ve zahmetsiz mobilite için olağanüstü performans

T300 Chi’deki Intel Core M’ye varan işlemci gücü, Transformer Book Chi serisinin ister iş, ister eğlence için olsun tüm teknoloji ihtiyaçlarını kusursuz performansla karşılıyor. Güç verimine sahip Intel işlemciler Chi kullanıcılarının, performanstan ödün vermeden tüm gün süren pil ömrünün keyfine varmalarını sağlıyor.

Tüm Chi modellerinde kullanılan ultra hızlı katı hal belleği, geleneksel sabit disklere kıyasla dokuz kat daha hızlı performans sağlıyor. Ürünlerdeki USB 3.0 bağlantı özelliği, USB 2.0’a kıyasla on kata kadar daha hızlı veri aktarımına imkân tanıyor.

YORUM

Yorumlar 0