Haftanın Apple Watch Oyunları (25 Aralık 2014)

Haftanın Apple Watch Oyunları (25 Aralık 2014)

Apple Watch için Nisan ayı birbirinden çarpıcı gelişmelerle dolu. Şirketin önemli bir ön sipariş başarısı ve ardından da satış başarısı ile başlaması beklenen ilk ayında yeni oyunların da kendini göstermesine tanıklık ediliyor. İşte bu oyunlardan en çok dikkat çekenleri Berry Quest ve Blackjack Mini…

Sağlık uygulamaları ile dikkat çeken, bununla birlikte spor, dijital hayat, iletişim ve müzik konusunda sunduğu olanaklarla da ilgi gören akıllı saatin belki de en çok merak eden özelliklerinden biri, kendi platformuna özel oyunların nasıl olacağıydı. İşte bu soruya verilen ilk yanıtlar arasında Berry Quest ve Blackjack Mini adını alan oyunlar en fazla konuşulanlar arasında yer aldı.

Blackjack Mini

Bir saat üzerinde nasıl oynanır sorusuna yanıtlar veren bu iki oyunda sezgisel özellikler ve keyifli oynanış deneyimi dikkat çekti. Oyunlardan biri klasik kart oyunu ve akıllı saatin dokunmatik ekranı üzerinden kart seçilip masaya bırakılması şeklinde bir işleyiş söz konusu. açıkçası akıllı saat ekranında oynamak ne denli keyif verir tartışmalı ama oyunun ilginç bir fenomen olabilme ihtimalinin de bulunduğunu belirtelim.

Oyunlarla ilgili en düşündürücü konu ise şarj sürelerini nasıl etkileyecekleri oldu. Neyse ki her iki oyun da Apple Watch şarj süresinde ciddi düşüne neden olmuyorlar. Yeni oyunları önümüzdeki sayılarımızda da sizlere sunmaya devam edeceğiz.

YORUM

Yorumlar 0