Twitter, Bir Dakika 347 Bin Tweet!

Twitter, Bir Dakika 347 Bin Tweet!

Sosyal ağların günümüzde bu denli popüler olmasında Twitter önemli bir rol üstleniyor. Mikro blog platformu olarak tanımlanan işleyişi ile, kullanıcıların kısa ama öz fikirlerle, fotoğraf ve videolarla paylaşımlarda bulunduğu sosyal ağ üzerinde bir dakika içinde olan biten her şey bir raporda paylaşıldı. Twitter, yayınlanan yeni  rapora göre bir dakika içinde nasıl işliyor, neler gerçekleşiyor? İşte yanıtlar…

Twitter’da bir dakika içinde 110 yeni hesap açılıyor. Siteyi yaklaşık 4500 kişi ziyaret ediyor ve 347 bin tweet gönderiliyor. 700 video bağlantısı paylaşılırken, 1 milyon 211 bin Timeline gösterimi yapılıyor. Ayrıca Twitter’ın arama kutucuğuna 1 buçuk milyon isim, şirket, vb yazılıp hesaplara ulaşılmaya çalışılıyor. Twitter’ın bir dakikalık zaman zarfında kasasına giren rakam ise 2 bin 407 dolar.

300 milyon aktif kullanıcısı var

300 milyon aktif kullanıcısı bulunan Twitter, kısa zaman önce detaylarını burada da paylaştığımız gelişme ile en çok kullanıcıya sahip iki numaralı ağ ünvanını Instagram’a kaptırmıştı. Şirketin kullanıcı profili büyük oranda artmasa da gördüğü ilgi boyutu bir hayli yüksek. Popüler sosyal medya platfrormunun 2015 yılı sonuna kadar 400 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

YORUM

Yorumlar 0