Carl Zeiss VR One Satışa Çıkıyor

Carl Zeiss VR One Satışa Çıkıyor

Sanal gerçeklik gözlüğü Carl Zeiss VR One, 9 Aralık’ta teknoloji raflarındaki yerini alıyor. Cihazın özellikleri ve fiyatı oldukça iddialı…

2014 yılında giyilebilir teknolojilerin yükselişine tanıklık edildi. Birçok akıllı saat, ilginç sporcu aygıtları ortaya çıktı. Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü ise 2014’ün giyilebilir teknoloji adına ortaya konulan en iddialı ürünlerinden biri oldu. Samsung Gear VR adıyla sahne alan aygıt, Galaxy Note 4 haricindeki başka hiçbir akıllı telefonla uyumlu olmamasıyla eleştirilse de önemli bir adımdı.

Carl Zeiss VR One

Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğünün sonrasında Alman şirketi Carl Zeiss’tan şaşırtıcı bir ürün tanıtımı gelmişti. Ekim ayında Gear One adlı sanal gerçeklik gözlüğünü duyuran şirket, ürünün iPhone 6 ve Samsung Galaxy S5 ile uyumlu olacağını açıklamıştı. Fiyatı ise adeta sansasyon yaratır türdeydi, 99 dolar olarak açıklandı ve bu fiyat 200 dolara satılması öngörülen Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğünün yarısına denk geliyordu.

Alman şirketinden gelen son açıklama ise Gear One modelinin, tüketicilerle buluşmaya hazır olduğu şeklinde. Carl Zeiss, 9 Aralık tarihi itibarıyla ürünü, teknoloji raflarında konumlandırıyor. Gear One’ın ardından Alman şirketin, daha fazla akıllı telefona destek verecek yazılımsal güncellemeleri de sunması bekleniyor.

Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0