iPad Air 2 ve iPad Mini 3 İçin Çin Macerası Başlıyor

iPad Air 2 ve iPad Mini 3 İçin Çin Macerası Başlıyor

Apple, yaptığı resmi açıklama ile Ekim ayında tanıtımı gerçekleştirilen iPad Air 2 ve iPad mini 3 modellerinin Çin’de fiziksel satışına başlanacağını duyurdu. Her iki modelin satışı sadece Apple’ın online mağazası üzerinden gerçekleştiriliyordu.

Apple’da Çin pazarıyla ‘geleneksel olarak geç buluşma’ durumu devam ediyor. Şirketin iPhone modellerinde olduğu gibi iPad modellerinde de bu Doğu Asya ülkesindeki satışları, birçok ülkeden çok daha sonra gerçekleşiyor. Apple, yapılan açıklama ile Çin’deki tüketicilere müjdeyi verdi; iPad Air 2 ve mini 3’ün satışlarına bu hafta içinde başlanacak.

Her iki modelin Çin pazarıyla bu denli geç buluşmasının ardında yatan neden ise ülkedeki ilginç prosedür süreçleri. 1.2 milyar nüfusa sahip Çin’de yaşanan bu gecikmenin teknoloji şirketi Apple’a olumsuz yansıdığı bir gerçek. Ülkede sadece online kanallar üzerinden satışları sağlanan 2014 sonu iPad’lerin fiziksel satışlarına başlanması ile ne şekilde ilgi göreceği ise henüz tam bir muamma durumunda. iPad Air 2 ve iPad mini 3 fiyatları da açıklandı:

iPad Air 2 Wi-Fi 3.588 RMB’den (580 dolar) başlayan fiyatlarla satılacak. Hücresel versiyonu ise 4488 RMB’den satışa çıkacak. iPad mini 3’lerin Wi-fi’lısında başlangıç fiyatı 2.888 RMB ve hücresel modellerde de 16 GB’ın fiyatı 3288 RMB olarak açıklandı.

Bonus: Apple hisseleri TR saati ile 12:10 itibarıyla yüzde 2,17 oranında değer kaybetmiş durumda.

YORUM

Yorumlar 0