StrongBOX Password Safe İle Akıllı Telefonunuzdaki Bilgiler Güvende

StrongBOX Password Safe İle Akıllı Telefonunuzdaki Bilgiler Güvende

StrongBOX Password Safe kullanarak iOS ve Android cihazınızdaki önemli bilgileri güvende tutun.

StrongBOX Password Safe nedir?

Mobil cihazlarda kullanabileceğiniz StrongBOX Password Safe isimli küçük uygulama Android ve iOS cihazınız için güvenli bir depolama alanı sunabiliyor. StrongBox, genel kullanıcı arayüzü olarak en güzel uygulama değil veya estetik bir tarafı yok. Ancak dua ederek güvende tutmayı tercih edeceğiniz bilgileri bunun yerine yazılımsal olarak güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Uygulamayı kurmak tahmin edebileceğiniz gibi çok basit. Sonuç olarak bu uygulama size şifreyle koruyabileceğiniz bir klasör ve depolama alanı sunuyor. Öncelikle uygulamayı indirin.

StrongBOX nasıl kullanılır?

Uygulamayı kurmak için “kilit” ikonuna tıklayarak yeni kuruluma başlayabilirsiniz. Bu kısımda sizden bir şifre istenecek, hatırlayacağınız bir şifre koymakta fayda var, bundan sonra da saklamak istediğiniz klasörün yolunu belirleyin. Eğer root kısmına erişmek isiyorsanız özel erişim izinlerini halletmeniz gerekecek ve bu şekilde daha fazla seçeneğe sahip olacaksanız. Son olarak StrongBox uygulamasının kurulacağı dizini belirleyin.

StrongBOX nasıl kullanılır?

Oluşturulan klasörü bulun

Kurulum bittikten hemen sonra yeni oluşturulan StrongBox klasörü ve altında bir çok yeni dosya göreceksiniz. Bunlar verilerinizi güvenli bir şekilde saklayabileceğiniz alanlar. Eğer yeni bir klasör oluşturmak isterseniz ekranın alt kısmında ki klasör ikonuna dokunarak devam edebilirsiniz, bundan sonra bir isim verin ve kullanmaya başlayın.

Oluşturulan klasörü bulun

Bilgilerinizi girin

Şimdi sıra bilgilerinizi girmekte, önceden hazırlanan kısımda yalnızca belirli tipte bilgileri girebilirsiniz. Ancak kendi oluşturduğunuz tüm kalsörlerde istediğiniz şekilde farklı tipte veriyi saklayabilirsiniz.

Ardından kredi kartı bilgileri nasıl girilir ona bakalım. Kredi kartı bilgilerini eklemek için “Financial” kısmına dokunun burada sizi boş bir klasöre aktararak bilgilerinizi girerek devam edebilirsiniz.

Ekranın altı kısmındaki “plus” ikonuna tıklayın. Bu seçenek size bir çok banka ve kartın bulunduğu bir liste sunacak. Burada eklemek istediğiniz bir tanesine tıklayın ve önünüze gelen formu doldurun. Bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra disk ikonuna tıklatarak bilgilerinizi saklayabilirsiniz.

StrongBOX bilgilerinizi girin

StrongBOX uygulaması ile akıllı telefonunuzdaki bilgileri gizlemek tahmin ettiğinizden daha kolay.

Şifrelerinizi unutmayın!

Uygulamaya her girişte şifrenizi yeniden girmeniz gerekecek veya yeni bir bilgi eklemek, bunları düzetlmek veya görmek için. Bundan dolayı şifrenizi unutmayın. Aksi takdirde bu bilgilere erişmekte çok ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Ayrıca uygulama ile ilgili içerisindeki dosyaların dizilimini değiştirebilirsiniz. StrongBox içerisinde güvenle arama özelliğini de kullanabilirsiniz. Ayrıca buraya kaydettiğiniz bilgilerde biraz dikkatli olmanızda yarar var. Uygulamayla ilgili diğer detaylarsa uygulamanın ne kadar süre sonra devreye gireceğine dair zamanı kendiniz belirleyebilirsiniz, hızlı veya yavaş şeklinde.

YORUM

Yorumlar 0