World of Warcraft DDoS Saldırısı İle Geldi!

World of Warcraft DDoS Saldırısı İle Geldi!

World of Warcraft oyununun World of Draenor adını alan yeni ek paketinin yayınlanmasının ardından sunucularda ciddi sorunların ortaya çıktığı anlaşılmıştı. Oyun severler saatler boyu oyuna giremedi, gecikmeler inanılmazdı ve bir türlü stabilite sağlanamadı. Ve ünlü oyun geliştirici Blizzard’ın World of Warcraft’ına siber saldırı düzenlendiği anlaşıldı.

Çin kaynaklı olduğu belirlenen DDoS saldırısının çözümü için yoğun çaba harcandığı açıklanırken, oyunun son versiyonunu heyecanla bekleyen oyun severler, mevcut durumu hayal kırıklığıyla karşıladı. Sunucuların yeniden stabil hale gelmesi yönünde beklenti ise 15-16 Kasım hafta sonunda işleyişin normale döneceği yönünde.

World of Warcraft (WoW), 20 yıl öncesinden günümüze ulaşmış, dünyanın en popüler aksiyon-macera oyunları arasında. Yeni ek paket World of Draenor ile oyun severlerin karşısına çıkan MMORPG türü oyun, devasa bir çevirimiçi rol yapma serüveni ve düzenlenen saldırı nedeniyle oyuna giriş sağlanamıyor/kopuk şekilde sağlanabiliyor. Oyuna dair yayınlanan video aşağıda yer alıyor. İyi seyirler!

YORUM

Yorumlar 0