Total War Attila’dan Yeni Video

Total War Attila’dan Yeni Video

Dünyanın en iyi askeri strateji türü oyun serilerinden Total War’ın en son versiyonu Rome II Total War için gelecek ek paket Attila’ya dair yeni bir resmi tanıtım videosu daha yayınlandı.

Total War: Attilla, videoda hikaye açısından ele alınırken karanlık bir çağ yaşamakta olan Roma’nın savaş ve hastalıklarla boğuştuğu, doğudan gelen yeni ölümcül tehlike Attilla’nın da acımasızca yaklaştığı belirtiliyor. Total War’ın önceki versiyonlarındaki sınırları genişletme mekaniğinin yanı sıra bu yeni ek-versiyonda toprakların hızla yaklaşan Attilla ordularına karşı korunması konunun merkezinde yer alıyor.

Total War: Attila - 1

Oyun paketi, önceki yıllarda çıkan Barbarian Invasion ek paketine benzer bir işleyişle geleceğe benziyor. Roma’yı yönetirken, sınırlarınızı genişletecek, ülkenizi yeniden ayağa kaldırmaya çalışacaksınız. Bu sırada doğudan Atilla yaklaşmaya, her yeri yakıp yıkmaya başlayacak derken sıra sizin topraklarınıza gelecek. Güçlü savunma mekanizmaları ve askeri birliklerle Attilla’yı karşılamaya çalışacaksınız.

Total War: Attila - 2

Yayınlanan videonun sonunda Attila ve Roma arasındaki bir savaş konu ediniyor. Roma ordularının karşısındaki kuvvetin ‘yay’ adını alan tarzla iki yana açılıp, Roma ordularını aralarına aldıktan sonra ok yağmuru ile düşmanı etkisiz hale getirmelerine dayanan ikonik taktikleri sahneleniyor. Roma, bu videoda oldukça zor durumda görülürken, Attilla’nın kalabalık ve güçlü olduğu görülüyor. İşte o video…

Videodan yola çıkıldığında Attilla’nın ordularının çok güçlü yapıda olacağı, Roma’nın kendini savunmak için gerçekten ‘çok iyi’ olmasının gerektiği vurgulanıyor. Bakalım Total War: Attilla, strateji oyunları ve Total War meraklılarının beklentilerine karşılık verebilecek mi?

Ne zaman çıkacak?

Oyun ek paketinin 2015’in ilk aylarında Mac ve PC için gelmesi bekleniyor.

YORUM

Yorumlar 1
  • comment-avatar
    TURAN 8 sene

    Harika bir video merakla bekliyorum