Hızlı Yazı Yazma Uygulamaları

Hızlı Yazı Yazma Uygulamaları

Hızlı yazı yazma deneyimini üst seviyede yaşatan dört müthiş uygulama…

Yazı yazmak, genel iPad kullanımının önemli gerekliliklerinden. Sadece 3. Parti mesajlaşma uygulamaları ya da sosyal medya paylaşımları değil, blog yazma, uzun notlar alma hatta çok kapsamlı makaleler hazırlama gibi konularda yazı hazırlama gerekliliği doğabiliyor. Daha önceki işletim sistemi sürümlerinde olduğu gibi iOS 8’in de iPad’de yazı yazma deneyimini üst seviyede yaşattığı aşikar. Ancak yeterli olmadığını düşünenler de var. İşte bu konumuzda yazı yazarken size hız kazandıran ek özelliklerle, alternatif çözümlerle donatılmış uygulamaları bir araya getiriyoruz.

SwiftKey

Daha önce Android kullanıcıları için yayınlanan SwiftKey, 2014 yılının başlarında iOS için de App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir duruma geldi. iPad’inde sıklıkla yazı yazanlar için en iyi çözümlerden biri olduğu konusunda ise otoriteler arasında yaygın olan genel bir kanı hakim. Hızlı bir biçimde yazı yazabilmek için harikulade bir arayüz sunan uygulamada, metin tahminleri de çok başarılı. Gelişmiş bir arayüzle gelen uygulamanın kelime tahmin önerileri işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Yoğun şekilde yazı yazan kimseler için harika bir çözüm.

Fiyat: Ücretsiz

TouchPal

Sırada ilginç bir uygulama var. Alışma süreci de emin olun, diğer birçok uygulamaya göre uzun, ancak eğer ona ayak uydurursanız yazı yazma hızı rekorları kırabilirsiniz. Daktilo tarzında bir arayüzle gelen TouchPal’in dinamik bir işleyişi var. Oldukça da keyifli bir kullanım sunuyor. Sistem, retro havası da içeriyor. ‘Geride kaldı bunlar’ diyenlere ise yüksek hızıyla yanıt veriyor. Büyük butonlar sayesinde yazı yazma deneyimine paha biçilmez bir çözüm getiriyor.

Fiyat: Ücretsiz

FlickKey

Önereceğimiz bir diğer klavye ise FlickKey. Hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesinin vazgeçilmezi olan uygulamanın sevilen yönlerinin başında klavyesi geliyor. Aslında alışılagelmişin dışında bir klavye düzenine sahip olduğu görülen FlickKey’in klavye tuşları noktalama işaretlerini sıklıkla kullanması gereken makale yazarları için pratiklikte çığır açıyor. Ücretli bir uygulama olmasına karşın şunu gözardı etmeyin, iPad’inizde uzun metinler hazırlamanız gerekebiliyorsa FlickKey çok başarılı.

Fiyat: 6 TL

YORUM

Yorumlar 0