Ayın Zombi Oyunları

Ayın Zombi Oyunları

Zombi oyunlarıyla aranız nasıl? Belki bu harikulade oyunlardan sonra bağımlısı olup çıkabilirsiniz! İşte ayın en iyileri…

Walking Dead: The Game – Season 2

Beşinci sezonu yayınlanmakta olan popüler fantastik televizyon dizisi The Walking Dead’in iOS ve Android platformuna özel oyununda temel faktör elbette zombiler. Dizideki karakterlerin benzerleri ile oynadığınız oyun, aynı zamanda ödüllü ilk versiyonunun da devamı niteliğinde. Walking Dead oyunun ilki 2012’de yılın oyunu seçilerek büyük bir başarıya imza atmıştı.

Walking Dead: The Game – Season 2 adıyla sahne alan oyunda savunmasız bir kız çocuğusunuz ve zombilerin arasında hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz. Sadece zombiler değil, hayatta kalan kötü adamların da arasındasınız. İnsanlar, bu karanlık dönemde inanın en az zombiler kadar kötü. İyilerle karşılaşmak bir mucizeden farksız…

Walking Dead: The Game - Season 2

Dizinin takipçilerinin yakından bildiği gibi, karşınıza çıkabilecek insanlar da zombiler kadar, hatta belki daha fazla tehlike yaratabiliyor, sizi ummadığınız durumlarla baş başara bırakıyorlar. Oyunda çeşitli kararlar almanız, hayatta kalırken zombileri öldürmeniz ve bolca karanlık atmosferin o puslu kokusunu içinize çekmeniz gerekiyor.

Walking Dead: The Game

Grafik ve yapay zekasıyla beğeni toplayan oyunu, daha çok zombi ve korku oyunu seven kimselere öneriyoruz. Ciddi bir yaş sınırının oyunda mevcut olduğunu, özellikle çocukların bu oyundan uzak durması gerektiğiniz de vurguluyoruz.

Fiyat: 4 TL

GUNFINGER

Zombi oyunlarından hoşlanan akıllı cihaz kullanıcıları için tavsiye edeceğimiz bir diğer oyun da GUNFINGER. Adından da anlaşılacağı üzere silah ve hedef alma temasına dayalı oyunda yok etmeniz gerekenler ise zombiler. Yani bir zombie avlama oyunuyla karşı karşıyasınız. Ama durum, bu oyunu diğer birçok oyundan ayıran çok güzel bir yanı var: FPS türünde olması.

Oyunda yönettiğiniz karakterin gözünden nişan alıp ateş ediyorsunuz. Bir Call of Duty Advanced Warfare değil ama iOS ve Android platformu üzerinde oynanabilecek en keyifli FPS’lerden biri GUNFINGER. Zombilere karşı mücadelenizde önemli faktör ise hız. Ağır ve reflekslerinizi yerinde kullanmayan bir oyun meraklısıysanız bu oyunda başarıya ulaşmanız bir hayli zor. Farklı türde silahlarla oynan oyun, bu yönüyle de övgüyü hak ediyor.

GUNFINGER

Kullanabileceğiniz ilginç silahlar mevcut. Örneğin pompali tüfek ya da keskin avcı tüfeği. Bu tür silahların karakterize yanlarının oyunda güzel bir şekilde deneyimleyebiliyorsunuz. Zombilerin etrafa saçılan ölü bedenleri ise tansiyonu yükseltecek temel detayları barındırıyor. Silahlarla ilgili bir diğer detay da geliştirilebilir özellikle olmaları. Oyunda aşamaları geride bırakıp ilerlediğinizde silahlarınız da gelişiyor.

Oyunun oynanışı ise ateş etmek istediğiniz yere dokunmanızdan ibaret. Kurşununuz mu bitti? Silahı doldurmak için ekranda sürükleme hareketi yapıyorsunuz, bu detay oldukça başarılı. Eğlenceli ve aksiyon dolu bir oyun olan GUNFINGER’ın grafikleri de gayet hoş. Animasyon yönüyle de yüzünüzü güldürecek oyunun özellikle zombilere en son vuruşu yapmadan önceki görüntüler sunuyor olması gayet iyi. Zombi türü oyunlardan hoşlanan ve ‘parmağına’ güvenen oyun severleri bu oyuna davet ediyoruz. İyi oyunlar!

Fiyat: Ücretsiz

YORUM

Yorumlar 1
  • comment-avatar
    serkan yılmaz 8 sene

    Walking Dead 2’yi tavsiye ederim çok başarılı