AirDroid Uygulama İncelemesi

AirDroid Uygulama İncelemesi

Günlük yaşamımızda cep telefonlarımız vazgeçilmezimiz haline gelmiş durumda. Her gün onlarca mesaj, çağrı, mail cevaplıyoruz. Bilgisayar başında çalışan insanların en büyük problemlerinden biri de telefonlarda ki bildirimlere ayırdıkları anda geçirdikleri zaman.  AirDroid uygulaması zamanının büyük bir kısmını bilgisayar başında geçiren kullanıcılar için ideal bir çözüm olabilir. AirDroid uygulaması ile akıllı telefonunuza bağlanabilir ve telefonunuzla ilgili birçok işlevi bilgisayarınızdan yapabilirsiniz.

Öncellikle akıllı telefonunuzun uygulama mağazasına girerek AirDroid uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Sonrasında bilgisayarınızın tarayıcısından http://web.airdroid.com/ adresine girmeniz ve karşınıza çıkan QR kodu telefonunuza indirdiğiniz AirDorid uygulamasına tanımlamanız gerekiyor. Burada belirtmeden geçmememiz gereken noktaysa telefonunuzun ve bilgisayarınızın aynı internet ağına bağlı olması gerekiyor. Eğer uzaktan veya farklı internet ağından bağlantı kurmak istiyorsanız, uygulamaya üye girişi yapmanız gerekiyor. Telefonunuzu bağladıktan sonra birçok fonksiyonu bilgisayarınızdan yönetmeye başlayabilirsiniz.

Uygulamanın yetenekleri oldukça fazla

Airdroid uygulamasıyla yapabileceklerinizi kısaca açıklayacak olursak; Telefonunuza gelen mesajları görebilir ve cevaplayabilirsiniz. Çağrılarınızı görebilir, rehbere ulaşabilirsiniz. Telefonunuzun kamerasını açabilir ve bilgisayarınızdan kameranın çektiği yeri görüntüleyebilirsiniz. Telefonunuzda ki müzik, fotoğraf, video ve ses kayıtlarınız dahil olmak üzere tüm dosyalarınızı bilgisayarınızdan açabilirsiniz.  Birçok telefonda kullanılamıyor olsa da bilgisayarınızdan telefonunuzun ekranını görebilir ve telefonunuzu bilgisayar ekranında kullanabilirsiniz. Telefonunuzda ki yüklü uygulamaları görebilirsiniz. Ekranın sağ tarafında ise telefonunuzun marka model ve depolama durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Uygulamanın en önemli özelliği ise telefonunuzun kaybolma durumunda imdadınıza yetişiyor olması. “Telefon Bul” özelliği ile çalınma durumunda telefonunuzun bulunduğu konumu görebilirsiniz. Eğer telefonunuz çalınmışsa, telefonunuzu bilgisayarınızdan doğru kilitleyebilir ve tüm işlevini bloke edebilirsiniz. Eğer telefonunuz kaybolduysa “Çalmak” butonu ile telefonunuzdan ses çıkmasını sağlayabilir ve telefonunuzu kaybettiğiniz noktada bulabilirsiniz. Uygulama, bilgisayar ortamında çalışan kullanıcılara ve son kullanıcılara hitap ediyor.

Yazar: Hakan Yılmaz

YORUM

Yorumlar 0