Şimdiye Kadarki En Hızlı Audi!

Şimdiye Kadarki En Hızlı Audi!

Alman otomobil üreticisinin tarihindeki en hızlı süper-otomobili 2015 model Audi R8 Competition’ın detayları açıklandı.

Şirketin önümüzdeki ay ABD’de düzenlenecek dünyanın en büyük otomobil fuarlarından Los Angeles Auto Show öncesinde duyurduğu 2015 Audi R8 Competition, 570 beygir gücündeki V10 Plus motoruyla 0’dan 100 km/s hıza 3.2 saniyede ulaşıyor. Şimdiye kadarki en hızlı Audi özelliğine ise ulaşabildiği 320 km/s’lik hızla sahip oluyor. Süper-otomobilin motoru 5.2 litrelik hacime sahip ve 7 ileri otomatik şanzımanla geliyor.

Audi R8 Competition Ön Tasarım

Geliyor dedik ama bu aracı yollarda pek göremeyeceğiz gibi görünüyor. Çünkü sadece 60 adet üretilecek ve muhtemelen dünyanın en pahalı otomobillerinden biri olacak.

Audi R8 Competition Arka Tasarım

2015 Audi R8 Competition’ın öne çıkan diğer özellikleri ise ön spoyleri, kırmızı kaliperler, karbon-seramik frenler, siyah alaşım jantlar ve ayna kapaklarının karbon fiberden üretilmiş olmasının yanı sıra spor egzost sistemi. Kokpiti ise kırmızı dikişler ve deri ile donatılmış.

Audi R8 Competition Jant

Aerodinamik yapısı ve tasarımıyla baş döndüren otomobilin fiyatı ise henüz açıklanmış değil. Bununla birlikte yeni bir ‘neredeyse bir milyon dolar’ modeli olması kuvvetle muhtemel. Audi 2015 R8 Competition tasarımıyla muhteşem…

Audi R8 Competition Turbo

Difüzörleri de dahil her yerinde adeta yüksek mimari yatıyor…

YORUM

Yorumlar 0