iPad Mini’ye Benzeyen Telefon: Meizu MX4

iPad Mini’ye Benzeyen Telefon: Meizu MX4

Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu, MX4 model adına sahip akıllı telefonu ile yeni bir tartışmanın odağında. Modelin tasarım anlayışı, iPad mini ile neredeyse aynı. Şaşırmaya hazır olun…

Meizu MX4, önyüzüne bakıldığında küçük bir iPad mini gibi görünüyor. İnanılmaz ama Çinli üretici, neredeyse tüm detaylarda bu form faktörü uygulamış gibi. Yanlarındaki butonlardan, ekran çerçevesine, alt kısmındaki hoparlör deliklerine kadar küçük bir iPad’le karşı karşıyasınız Meizu MX4’te. 5:3 ekran en/boy oranıyla geniş bir görüş deneyimi sunan cihazın ekran boyutu ise 5.4 inç.

Meizu MX4 Tasarımı

Orta/üst seviye performans

1920 x 1152 piksellik ekrana sahip Çinli minik iPad’de 8 çekirdekli MediaTek MT6595 işlemci bulunuyor. Dört adet Cortex A-17 işlemci ile birlikte cihazın işlemcisinin saat hızı 1.7 GHz’e ulaşabiliyor. 20.7 megapiksel arka/2 megapiksel ön kameralı modelde 3100mAh pil ise dikkat çekici özellikler arasında yer alıyor. Cihaz Android 4.4.4 KitKat ile geliyor.

Meizu MX4 Tasarımı

Tam Çin’e göre

Cihazın benchmark sonuçları da ortaya çıktı. 16.764 puanlık skoruyla orta/belki bir nebze orta-üst arası seviyelerde performans sunan model, Sony Xperia Z3’ün 20.425’lik skoru gözönüne alındığında biraz performanssız kalıyor denebilir. Genel itibarıyla iPad’e benzeyen bir model ortaya koyan Meizu, bu nedenle yüksek segmentli teknoloji çevrelerince eleştirilere maruz kalsa da Çin, Hindistan gibi pazarlar için ideal bir model ortaya konulduğu rahatlıkla belirtilebilir.

YORUM

Yorumlar 0