Google’dan Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. Yılı Doodle’ı

Google’dan Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. Yılı Doodle’ı

Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Türkiye Cumhuriyeti’nin 91’inci Yılı Doodle’ı yayınladı. Google anasayfasını tıklayın internet kullanıcılarını bugüne özel hazırlanan doodle karşılıyor.

Google’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin 92’inci Yılı için hazırladığı doodle’da İstanbul Boğaziçi, Boğaz Köprüs, köprünün üzerindeki havaifişekler ve yine köprünün altındaki gemilerden birindeki dev Türk bayrağı doodle tasarımının ana hatlarını oluşturuyor. Havaifişeklerde Google yazısı dikkat çekiyor.

İstanbul’un konu edildiği doodle, Google için bir ilk. Daha önceki Cumhuriyet Bayramı’na özel doodle’larda Türk bayrağı odağında tasarımlar ortaya koyan internet devi, ilk kez bir Cumhuriyet Bayramı doodle’ı için İstanbul’u da konu edinmiş oldu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 91. Yılı Doodle'ı

Türkiye Cumhuriyeti, 29 Ekim 1923’de kuruldu. 2014 yılı Türkiye’de cumhuriyetin 91. yılı anlamı taşıyor. Özel günler için yayınladığı doodle adını alan özel anasayfa tasarımlarına bir yenisini ekleyen internet devi Google’ın Türkiye’deki özel günlere verdiği önem, yayınlanan bu anlamlı doodle ile bir kez daha gözler önüne serildi.

YORUM

Yorumlar 0