Kıyıda Köşede Kalmış 7 Android Uygulaması

Kıyıda Köşede Kalmış 7 Android Uygulaması

Google Play Store yüz binlerce uygulamadan oluşan bir yığın. Ve malumunuz olduğu üzre bu yığının büyük bir çoğunluğu çöplük. Hal böyle olunca bu çöplüğün içinden işe yarar bir kaç ilginç hurda çıkarmak da hurdacının görevi. Hemen başlayalım.

Space Agency

Hepimiz uzay ile ilgili bir hadiseyle muhatap olduğumuzda gayriihtiyari olarak : “Elin oğlu neler yapıyor!” diye iç geçirmişizdir. İşte bu uygulama elin oğlunun yaptığı bu son derece kompleks işi anlamamıza vesile olacak hoş bir uygulama. Temelde uzay programlarının özellikle uzay seyahati ve dış uzayda gerçekleşen operasyonlarını simüle etmek üzere tasarlanmış bir uygulama. Her ne kadar oyun kategorisine dahil edilse de bence ağır bir simülatör . Uygulamayı yükleyip: “Bu ne böyle çok basit!” diyen arkadaşları yörüngeden çıkıp ISS’ e bağlanmaya çalışırken görmeyi çok isterim.

Glitcher VR

Fotoğraf manipülasyonu hadisesi uygulama dünyasının olmazsa olmazı. Son zamanlarda da glitch  efektleri yapan uygulamaların sayısı oldukça arttı. Fakat bu uygulama fotoğraf  manipülasyonu yerine VR cihazınızı bir glitcher’a dönüştürüyor. Terminatör ve Predator filmleriyle büyümüş abiler için güzel bir fırsat filmlerde ki robotik vizyonları deneyimlemek için birebir. (VR uygulamaları başka bir yazının konusu)

Draw Me!

Hepimizin internette bir varlığı var. Ve bu var olma halinin en güzel tezahürü sosyal medyadaki profillerimiz. Hal böyle olunca hangi mecrada olursa olsun profillerimiz dolayısıyla profil resimlerimiz çok önem kazanıyor. Ve en büyük sorun “ateş eden” bir profil resmine sahip olmak. Bu uygulama bu derdinizi bir nebze olsun hafifletiyor. Uygulamanın temel amacı en basit haliyle resim çizmek isteyen insanları bir araya getirmek. Uygulamayı yükledikten sonra ister sosyal medya hesabınızı bağlayabilir ister bir kullanıcı adıyla yolunuza devam edebilirsiniz.

Yüklediğiniz fotoğrafları insanlar resim olarak çiziyor ve diğer kullanıcıların beğenisine sunuyor. Kullanıcılar arasında troll ler olduğu kadar oldukça yetenekli amatör yada profesyonel çizerler var. Yeteneğinize güveniyorsanız sizde çizebilir yada ilham verici pozlar vererek şahane resimlerinizin çizilmesini sağlayabilirsiniz.

Hovercraft

Büyük bir rahatsızlık olarak “crafting” mefhumu aldı başını gidiyor. Bunda Minecraft ın etkisi apaçık. Hal böyle olunca mobil uygulama dünyası da Minecraft klonlarından geçilmiyor. Fakat bu uygulama diğerlerinin arasında sıyrılmayı başarıyor. Klasik bir sür ve dikkat et oyunu olmakla birlikte size pikselize bir evrende kendi aracınızı tasarlama imkanı verdiği için oldukça hoş bir klon. Kendi tasarladığınız BSG ile yollarda çılgınca makas atmak pek hoş.

Life Simulator

Breaking Bad’in Breaking Bad olduğu zamanlarda bir browser game patlamıştı. “Cliking Bad” İşte bu oyun onun mirasını devralacak nitelikte. Sadece dokunarak  bir insanın hayatını simüle etmeye çalışmak oldukça eğlenceli oyunda yeni atraksiyonlar açıldıkça parmak ucunuz nasırlanabilir hazırlıklı olun. (Grafik arayüz olmadan olmaz diyenler uzak dursun!)

Painting Masters

Oldukça sınırlı bir ilgi alanına hitap eden bir uygulama database inde barındırdığı ressamların hemen hemen bütün işlerini gösteren hoş bir uygulama. Resim sanatıyla ilgili olmasanız bile cihazınızı özelleştirirken kullanmak üzre hoş görseller bulabilirsiniz. En ilginç Android uygulaması hangisi sorusuna yanıt bile olabilir.

Star Saber

Yavaş yavaş yeni Yıldız Savaşları filmine yaklaştığımız şu güzel günlerde olmazsa olmaz bir ışın kılıcı ekleme uygulaması. Resimler üzerinde bıraktığı realistik  etkiyle benzerleri arasından kolayca sıyrılıyor.

Yazar: Ahmet Guguk

YORUM

Yorumlar 0