Yeni iOS Oyunları

Yeni iOS Oyunları

App Store’a adım atan en yeni iOS oyunlarını sizler için bir araya getirdik.

SpeedyPups

SpeedyPups, sevimli yavru köpeklerin başrolde olduğu eğlenceli bir arcade oyunu. 7 farklı köpekten birini seçip oyunda koşturmaya kemikleri toplamaya başlıyorsunuz. Oyunda hız önemli bir faktör ve durmaksızın hareket eden karakterinizin kemiklerin olduğu dağlara, tepelere ve bulutlara ulaştırılması temel geeklilik durumunda.

Özel güçler kazanıp roket gibi hızlanabiliyor ya da bir süre ölümsüz olabiliyorsunuz. Oyun, 90’ların Super Mario Bros’una oldukça benzer yapıda, bununla birlikte yüklüce adrenaline yönelik bir oyun deneyimi vaat ettiğni belirtelim.

Puanı: 5/3.7

Geliştirici: Pingyang He

Fiyatı: Ücretsiz

İndirmek için buraya tıklayınız.

SpeedyPups

Down Among the Dead Men

İlginç bir oyunkitabı uygulaması Down Among the Dead Men. Daha önce deneyimlemediyseniz bu yazıyı dikkatle okumanızda fayda var. Bir kitapın içindesiniz oyunda ve amacınız bazı seçimler yaparak hikayenin işleyişine yön vermek.

Merak etmeyin yazı yazmakla uğraştığınız bir uygulama değil; cinsiyet seçimi gibi bazı kişileştirme özellikleri ile meydana getirdiğiniz karakterin bir yolculuğa çıkmasını izliyorsunuz. Karşılaştığı şeyler size seçenek olarak sunuluyor, örneğin şu yolu mu yoksa bu yolu mu izlemek istersiniz gibi sorular soruluyor. Bu sayede ölmeden yolculuğu tamamlamaya çalışıyorsunuz.

İlginç bir oyun deneyimi ve PlayStation’ın ya da Xbox One’ın oyunkitabı versiyonlarının son derece basite indirgenmiş şekli olarak düşünülebilir.

Puanı: 5/3.8

Geliştirici: inkle Ltd

Fiyatı: 1.99 TL

İndirmek için buraya tıklayınız.

Goat Simulator

1 Nisan 2014 tarihinde PC oyunu olarak çıkan Goat Simulator, iOS platformunda da indirilebilir durumda. Oyunda bir keçiyi kontrol ederek dilediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. Asıl amacınız bolca sorun çıkarmak. Örneğin; direk, otobüs gibi çeşitli objeleri devirebilirsiniz. İnsanları yakabilir, yüksek bir binadan aşağı itebilirsiniz. Yine bir benzin istasyonunu havaya uçurabilme gibi ilginç faaliyetler de bir keçi olarak yapabilecekleriniz arasında. Goat Simulator, ‘kötü çocuklar’ için ideal oyunlardan.

Puanı: 5/3.5

Geliştirici: Coffee Stain Studios

Fiyatı: 10.49 TL

İndirmek için buraya tıklayınız.

Plunder Pirates

Clash of Clans’ı neredeyse tüm dünya denedi, özellikle çocuklar ona bayıldı. Oyunda küçük bir köyü, geliştirip büyütmeniz bu arada diğer köylere saldırarak ganimet toplamanız bekleniyordu. Oyunun klan savaşları ise heyecanın tavan yaptığı özelliğiydi. İşte bu oyuna benzer mekaniklerle gelen Plunder Pirates, bir ada üzerindeki Clash of Clans olarak özetlenebilir. İskeleniz ve korsan gemilerinizle de yağmalamaya her an hazırsınız. Grafikler çok başarılı, görsel olarak oyun herkesi kendini keşfetmeye çağırıyor.

Yeni binalarla büyüttüğünüz adanızda örneğin altın madeni yapmak istiyorsunuz, yapılması ilk başlarda kısa sürüyor ancak daha sonra günler boyunca beklemeniz gerekebiliyor. İşte bu noktada uygulama içi satın alma opsiyonları cazip gelebilir. Para harcayarak yapıların kısa sürede bitmesini sağlayabilirsiniz. Diğer adalarla ilişkileriniz de keyifli bir haritayla geliyor. Dilerseniz ticaret gemileri de yapabiliyorsunuz ancak amacınız aslında saldırı. Adalara çıkarma yapıp korsanlarınızla binaları yıkmanız bekleniyor. Oyun, oldukça başarılı; hatta son dönemde çıkan en iyi Clash of Clans klonu. Denemenizde fayda var.

Puanı: 5/4

Geliştirici: Rovio Stars Ltd.

Fiyatı: 10.49 TL

İndirmek için buraya tıklayınız.

Plunder Pirates

Tap Army

Tap Army, yeni ve ilgi çekici yeni oyunlardan. Dörde bölünmüş ekranda dört kişilik bir saldırı timini yönetiyorsunuz. Yönetiyorsunuz derken, işler o kadar da kapsamlı değil, 4 askerin karşısına düşmanlar çıkıyor ve düşmanın çıktığı her kısıma parmaklarınızla dokunarak ateş ediyorsunuz. Düşman kimi zaman tank, uçak kimi zaman askerler oluyor. Yeni güçlerle silahınızı geliştirip düşmanlarınızı daha feci şekillerde yok ediyorsunuz. Oldukça hızlı bir ilerleyiş söz konusu Tap Army’de ve Refleksif oyun, son derece başarılı algoritmaları beraberinde getiriyor. Vakit geçirmek için ideal oyunlar arasında.

Puanı: 5/3.2

Geliştirici: Abdullah El-Sayed

Fiyatı: Ücretsiz

İndirmek için buraya tıklayınız.

YORUM

Yorumlar 0