Sony PS Vita Oyuncularına Müjde!

Sony PS Vita Oyuncularına Müjde!

PS Vita oyuncusuysanız size yeni bir piyasaya çıkış tarihi haberimiz var!

Sony PS Vita, kuşkusuz ayrı bir tutku, mobil oyunların tavan yaptığı günümüzde ‘azıyla yetinmeyenler’ için benzersiz bir platform. Her ne kadar satışlarının azlığı ve bir takım tehlike çanları hakkında zaman zaman haberler çıksa da güzel haberler de geliyor. Platform için yapılan son duyuru da bu iyi haberler arasında.

Sony PlayStation Blog üzerinden yapılan duyuruya göre LittleBigPlanet’ın en yeni sürümlerinden ‘Marvel Super Hero’, 19 Kasım 2014’te Avrupa’da indirmeye uygun olacak. Fiyatı ise 19,99 Euro olarak açıklandı.

Tam adı LittleBigPlanet Vita Marvel Super Hero Edition olan oyunda Marvel karakterleri, LittleBigPlanet dünyasına özgü karakterler şeklinde bu kez mini el konsolu üzerinden karşımıza çıkacak. Marvel’ların zaten olmadığı dünya kalmadı desek yeridir, örneğin Lego versiyonu da vardı.

En nihayetinde Kasım ayının sonlarına doğru ilginç efektler, çıkartmalar, yepyeni karakterler ve yeni senaryolarla heyecan verici olması kuvvetle muhtemel bir oyun daha PS Vita severlerin huzuruna çıkmış olacak. Takvimlerinize not etmeyi unutmayın.

PS Vita nedir?

PlayStation Vita, Sony firmasının, PlayStation Portable konsolundan sonra ilk olarak 17 Aralık 2011 Japonya ve bazı Asya ülkelerinde çıkardığı taşınabilir, çok amaçlı oyun konsoludur. Ürün 3G, Wi-Fi, Bluetooth, Ön Dokunmatik, Arka Dokunmatik, Sixaxis, Çift Analog, Ön Kamera ve Arka Kamera özelliklerine sahip olup, dahili belleği yoktur. Harici bellek 4GB, 8GB, 16GB ve 32GB şeklinde oluşan hafıza kartları ile çoğaltılabilir. Ürün sistem özelliği bakımından ve performans bakımından bir diğer el konsolu olan PSP ve iPod Touch’dan daha ileridedir.

Kaynak: Vikipedi

YORUM

Yorumlar 0