Steam Dalya Dedi!

Steam Dalya Dedi!

Dijital oyun mağazası Steam’in 100 milyonuncu aktif kullanıcıya ulaştığı açıklandı.

Başta bilgisayarlar ve oyun konsollarına çıkan oyunların bir kutu içerisinde medya ile satılan sürümüne ek olarak, internet üzerinden dijital olarak da satın alınabilmesi mümkün. Dünyanın en çok bilinen dijital oyun mağazası ve platformu ise Steam. Bu dijital mağazaya dair paylaşılan bilgi ise geldiği noktayı gözler önüne seriyor. Steam, 100 milyon aktif kullanıcı sayısını geçmiş durumda.

Bir milat olarak değerlendirilen bu büyüklük, Steam’in popülaritesinin geldiği boyutu da ortaya koyuyor. Son 9 ay içinde 1300 yeni oyunun eklendiği mağazada toplamda ise 3700 adet oyun indirilebilir durumda.

Steam’de bir günde ulaşılan en yüksek oyun indirme sayısı 7 milyon. Kullanıcılar Steam’da günde ortalama 3-5 milyon arasında oyun indiriyor. Yapılan açıklamada ayrıca Steam’e dair yeniliklere ilişkin bilgiler verildi. Valve’den Alden Kroll imzalı açıklamada müşterilere daha fazla seçeneğin sunulması adına yeni başlıkların açılması için yoğun çaba sarfedildiği ve Steam’in büyüyen oyun kataloğunun kullanıcı dostu bir yapıya kazandırıldığı vurgulandı.

Seviyoruz!

Platform, Türkiye’de de yoğun ilgi görüyor. PC, büyük/küçük oyun konsolları üzerinden her gün çok sayıda oyun satın alınıyor ya da kimi kampanyalarla birlikte ücretsiz olarak ediniliyor.

YORUM

Yorumlar 0