Audi A9 ve 600 Beygirlik Motoru!

Audi A9 ve 600 Beygirlik Motoru!

Audi, Kasım ayında yepyeni A9 modelini görücüye çıkarıyor.

Audi, Kasım ayında ABD’de düzenlenecek Los Angeles Auto Show’da konsept otomobil modeli A9’u görücüye çıkaracak. Görüntüsünde bile hıza dair çeşitli emareler bulunan egzotik konsept, hibrit teknolojisi ile birlikte 600 beygirin üzerinde güce ulaşabilecek.

Otomobil severler tarafından heyecanla beklenen bir model daha yakın zaman içinde tanııtlacak. LA Auto Show’da sahne alacak olan Audi A9, çarpıcı bir görünüme sahip. Audi’nin yeni tasarım dilini de ortaya koyan A9, aynı zamanda şirketin prototip atölyesinde yapımı devam eden bir model. 2017 yılında pazara sunulması hedeflenen modelin yüksek teknolojisi ile dikkat çekmesi bekleniyor. Porsche Panamera, Aston Martin Rapide ve Mercedes-Benz CLS gibi son teknoloji modeller ise olası rakipleri olacak.

Audi A9 ve 600 Beygirlik Motoru! - 2

Audi’nin Neckarsulm fabrikasında üretilen A9, beşinci nesil A8 ile aynı mekanik ve elektrik paketini paylaşıyor. Alüminyum ve karbon fiber malzemelerin yoğun olarak kullanılması beraberinde ağırlığının azaltılması planlanıyor. Önden çekişli 2.8, 3 ve 4 litrelik V6 motor seçenekleri ile birlikte Audi A9, performans odaklı bir de V8 motor alternatifi ile gelecek. Bu motor hibrit teknolojisi ile birlikte 600 beygirin üzerinde güce ulaşabilecek.

YORUM

Yorumlar 0