2015 Land Rover Discovery Sport

2015 Land Rover Discovery Sport

Land Rover Discovery ailesine sportif üye.

2015 model Land Rover Discovery Sport’un özellikleri şirketin web sitesi üzerinden açıklandı. Yollara çıkmaya hazırlanan yeni SUV sınıfı otomobil, yedi koltuk kapasitesi ile aileler için ideal.

Şehir içinde kullanım odaklı otomobilin gövdesi çelik ve alüminyum ağırlıklı üretildi. Kışkırtıcı hatları ile dikkat çeken model, 1744 kg ağırlığıyla kendi sınıfına göre nispeten hafif kalıyor. 274 cm dingil açıklığına sahip Discovery Sport’ta bu sayede geniş bir iç hacim bulunuyor ve konfor seviyesi artıyor. Aracın ön kısmındaki detaylar sert ve çarpıcı. Halojen farlar, spor ızgaranın içindeki altıgen örgüler ve şık detaylar uyum içinde. İngiliz Land Rover’ın merakla beklenen modelinde güç ve ustalık hiç de fena görünmüyor.

2015 Land Rover Discovery Sport - 2

Fonksiyonel kızak plakaları, tam panoramik tavan, dengeli bir ağırlık merkezi sağlayan tekerlek konumlandırmaları, kabin gürültüsünü minimize eden camlar, 45 derecelik tırmanış için tasarlanan ön tampon, magnezyum kirişler, uzun seyahatler için geliştirilen süspansiyon bağları öne çıkan tasarım ve konfor odaklı özellikler arasında. Kaputun altında ise 240 beygirlik bir motor yatıyor.

Dört silindirli 2.0 litre benzinli motor (176 kW), çekiş gücüyle de dikkat çekiyor: 340 Nm 9 ileri otomatik şanzımana sahip Land Rover Discovery Sport, 100 km’ye 8,2 saniyede ulaşabiliyor. Önceki modelinde bu süre 8,9 saniyeydi. Aracın maksimum hızı ise 200 km/s. Arazide kullanımdan şehiriçine farklı sürüş modları ile gelen modelin önünde 325 mm ve arkasında 300 mm havalı fren diskleri bulunuyor. CBC, EBD gibi çeşitli teknolojilerle desteklenen fren sisteminin yeni tasarlandığı bilgisi de ekleniyor.

2015 Land Rover Discovery Sport - 3

Yüksek görüş sağlayan sürücü koltuğu, 5+2 kişilik oturma konfigürasyonu ile konforlu görünen otomobilin yakıt durumu, vites konumu (kaçıncı viteste gidildiği) soğutma suyu sıcaklığı gibi verileri gösteren 5 inçlik TFT ekran bulunuyor. 3D ve 2D şehir haritaları, geri görüş kamerası, yaklaşan kavşaklar için sesli uyarı, 8 inç eğlence sistemi, handsfree görüşmeleri için Bluetooth ve Wi-Fi Hotspot bağlantıları da diğer teknoloji özellikleri arasında. Ayrıca otomobilde 6 adet USB şarj soketi bulunuyor.

2015 Land Rover Discovery Sport - 4

Discovery Sport’un ABD’de 37,995 dolardan başlayan fiyatlarla satılacağı açıklandı.

YORUM

Yorumlar 0