Evler Artık Daha da Akıllı

Evler Artık Daha da Akıllı

Evin panjurlarının iplerle açıldığı o eski yıllarda bazılarının, ‘keşke bir düğmeye bassak öyle açılsa’ denildiğini düşünmek zor değil. Aslında çöp ku...

TP-Link’ten İşletmeler İçin Dış Mekan Ağ Çözümü
TP-Link Akıllı Yaşam Çözümleri ile CES 2017’deydi
TP-Link TL-WA855RE İncelemesi

Evin panjurlarının iplerle açıldığı o eski yıllarda bazılarının, ‘keşke bir düğmeye bassak öyle açılsa’ denildiğini düşünmek zor değil. Aslında çöp kutusunun sesle açılması, evdeki aydınlatma sisteminin siz akşam içeri girince aktif olması, iklimlendirmenin soğuk/sıcak dengesine göre otomatik değişmesi ve daha birçok günümüz akıllı ev sistematiğinin bir geçmişi var. Kökeni ne kadar karmaşık olursa olsun hepsinin ortak yanı ise insan yaşantısına kolaylık faktörü eklemek.

Akşam eve yorgun bir halde geldiniz ve sadece koltuğa uzanmak istiyorsunuz, mobil cihazınızın yanınızda olması birçok şeyi aktif hale getirmeye yetiyor günümüzde. Üstelik bazı inovatif çözümler sayesinde sesli komutlarla da birçok cihazı çalıştırıp kapatabiliyorsunuz. Teknolojinin geldiği nokta baş döndürücü. TP-Link bu noktada öne çıkan markalardan. Uzun yıllar ağ çözümleri alanındaki öncü cihazları ile tanınan güven veren şirketin son dönemde birçok akıllı ev çözümü de var. 2017 yılı itibarıyla akıllı evlere yönelik son derece pratik, şık tasarımlı ve teknoloji dolu cihazınızı Türkiye’de satışa sunan TP-Link’in modelleri dikkat çekici.

TP-Link Cloud Kameralar

TP-Link’in NC220, NC230 ve NC250 olmak üzere üç modelle sunduğu cloud kameraları ile evin iç ya da dış kısımlarında dilediğiniz noktalardan anlık görüntüleri internete bağlı cihazlarınız üzerinden izleyebiliyor, örneğin beklenmedik bir hareket yaşandığında tarafınıza gönderilen e-mail ile bilgilendirilip görüntüleri kaydedebiliyorsunuz. Bu sayede yaşam alanlarının ve içindekilerin (örneğin çocukların) güvenliğine yönelik son derece etkili bir çözüme merhaba demiş oluyorsunuz. Daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

TP-Link NC250 detaylı incelemesi için buraya tıklayınız.

TP-Link Akıllı Prizler

TP-Link akıllı prizleri ile yapacaklarınıza inanamayacaksınız. Normal bir priz gibi çalışan bu cihazlar, son derece kapsamlı ek özelliklerle birlikte geliyor. HS100 modelinde bulunan akıllı erişim özelliği, internetten prizle ilgili sorun olduğunda görebiliyor, planlama fonksiyonu sayesinde otomatik olarak bağlı lambanın açılıp kapanmasını sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca dışarıda olduğunuzda belli aralıklar ışıkların yanmasını sağlayıp birinin evde olduğu izlenimi oluşturabiliyor, Amazon Echo (ayrı satılır) özelliği sayesinde de sesli komutlarla kullanım gerçekleştirebiliyorsunuz. HS110 modelinde tüm bu özelliklere ek olarak gerçek zamanlı ve tarihsel güç tüketimi izlenebiliyor.

Daha fazla detay için buraya tıklayınız.

TP-Link Akıllı Ampüller

TP-Link LB100 modeli ekstra donanım gerektirmeden size akıllı özellikler sunan bir ‘akıllı ampul’, üstelik hayatınızı kolaylaştırıyor. WiFi özellikli akıllı ampul, ücretsiz olarak indirilebilen Kasa adlı uygulama ile kolaylıkla kurulup yönetiliyor. Enerji tasarrufu özelliği ile dikkat çeken LB100’ün ayarlanabilir beyaz ışık seviyesi sayesinde ortamı dilediğiniz atmosferde kullanabilmeniz mümkün. İster hafif loş, ister tam bir parti havasında. Modern tasarımıyla da iddialı.

Daha fazla detay için buraya tıklayınız.

TP-Link Akıllı Anahtarlar

Çok daha akıllı bir anahtar deneyimi TP-Link HS200’de. Evin aydınlatması konusunda bu kez ampuller yerine anahtar üzerinden kontrolü mümkün kılan HS200, Kasa uygulaması ile dilediğiniz yerden ışıkları açıp kapatmanızı sağlıyor. Programlama özelliği sayesinde belirlediğiniz zamanlarda ışıklar açılıyor, kapanıyor. Uzak Modu ile evde olmasanız bile ışıkları açıp evde birilerinin olduğunu düşündürebilirsiniz, daha sonra kapatın. Amazon Alexa desteği sayesinde ayrıca satın alınan bir aygıt ile sesli komutlarla kullanım imkanı tanır. LED göstergesi de tüm ışıklar kapalıyken dahi yanar, böylelikle karanlıkta bulmanız kolaylaşır.

Daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0
DISQUS: 0