Ütüyü Prizde Unutma Sorunu TP-Link’in Akıllı Prizleri ile Bitiyor

Ütüyü Prizde Unutma Sorunu TP-Link’in Akıllı Prizleri ile Bitiyor

TP-Link’in akıllı prizleri ile ev ve ofislerde elektrik prizine bağlı çalışan pek çok cihaz uzaktayken akıllı telefon aracılığıyla kontrol edilebiliyor.

TP-Link Archer VR2600 Testte!
TP-Link Kasa Uygulaması ile Güvenli ve Kolay Yönetim
TP-Link Neffos C5 Mercek Altında [Kapsamlı Test]

Ağ çözümleri alanında dünyanın lider üreticisi olan TP-Link’in, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de de satışa sunduğu akıllı prizler, evlerde ve ofislerde gereksiz enerji tüketimini önlediği gibi güvenlik açısından da avantaj sağlıyor. Akıllı prize bağlı olan tüm elektrikli cihazlar, uzaktan, akıllı telefon aracılığıyla kontrol edilebiliyor, açılıp kapatılıyor. Ayrıca bu cihazların elektrik tüketimi de takip edilebiliyor.

Günlük yaşamımızda ev ya da ofiste kullandığımız bazı cihazlar artık akıllandı. Akıllı telefonlar, akıllı televizyonlar uzaktan rahatlıkla kontrol edilebiliyorlar. Ama kullandığımız akıllı olmayan cihazların sayısı çok daha fazla. Ütü, aydınlatma cihazları, su ısıtıcılar, su sebilleri, tost makineleri gibi pek çok cihaz hem evlerde, hem ofislerde yoğun kullanılıyor ve uzaktan kontrol edilemiyor. TP-Link’in akıllı prizleri, bu cihazları da uzaktan kontrol edebilmeyi sağlıyor.

Okuma Tavsiyesi: Evler artık daha akıllı!

Akıllı prizleri, TP-Link’in akıllı telefonlar için ücretsiz uygulaması olan Kasa ile telefon üzerinden rahat ve basit bir şekilde kontrol etmek mümkün oluyor. Bu sayede örneğin akıllı prize takılı olan bir ütünün açık olup olmadığı, akıllı telefondan kontrol edilip, ütü kapatılabiliyor.

Hem Android hem de IOS uyumlu olan Kasa, akıllı telefonlara yükleniyor ve TP-Link HS100 ya da HS110 akıllı prizler ve onlara bağlı cihazlar her yerden akıllı telefon aracılığıyla yönetilebiliyor. Kasa uygulaması ile prizler ve ona bağlı cihazlar programlanabiliyor da. Ofislerde sıkça kullanılan su sebillerinin akşam belli bir saatte kapanması ve sabah çalışanlar ofise gelmeden yarım saat önce çalıştırılıp soğuk ve sıcak suyun hazır hale getirilmesi yine akıllı priz ile mümkün oluyor. Bu da sebilin gerekmeyen saatlerde çalışmasını engelleyerek, elektrik tüketimini azaltıyor.

TP-Link akıllı prizlerinin tavsiye edilen satış fiyatları ise şöyle:

HS100: 35.5 USD (KDV dahil)

HS110: 42 USD (KDV dahil)

YORUM

Yorumlar 0
DISQUS: 0