Shell CEO’su Elektrikli Otomobillere Yeşil Işık Yaktı

Shell CEO’su Elektrikli Otomobillere Yeşil Işık Yaktı

Günümüzde ülkemizde de yaygın bir biçimde kullanılan Shell şirketi, her ne kadar gelirini petrol sayesinde kazanıyor olsada elektrikli otomobillerin g...

Kırmızı iPhone 7 Geliyor! İşte Detaylar…
HP Envy 13 D00NT P0F44EA Testte!
Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands Narco Road Çıkış Tarihi
Microsoft, Artık Linux Topluluğu Üyesi

Günümüzde ülkemizde de yaygın bir biçimde kullanılan Shell şirketi, her ne kadar gelirini petrol sayesinde kazanıyor olsada elektrikli otomobillerin giderek yaygınlaşması karşısında pozitif bir tutum sergiliyor. Şirketin CEO`su Ben van Beurden, yaptığı açıklamada elektrikli otomobillerin küresel ısınma tehlikesinin önüne geçebilmek için önemli olduğunu ifade etti. Hatta hava araçlarının ve ağır yük taşıyan çeşitli araçların da artık elektrikle çalışması gerektiğini anlattı.

Yeni arabası elektrikli olacak

Beurden, elektrikli otomobilleri desteklemekle kalmayıp yakın bir zamanda kendisine bir elektrikli otomobil alacağını kaydetti. Bu arada Shell şirketinin de elektrikli otomobiller için çok ciddi yatırımlar yapmaya başladığının altını çizen Beurden, sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurmaları gerektiğinin farkında olduğunu, çalışmalarının bu doğrultuda ilerleyeceğini aktardı. Öte yandan şirketin bir başka büyük yöneticisinin de elektrikli otomobil kullanmaya başladığı bilgisine ulaşıldı.

YORUM

Yorumlar 0