Yükselen Trend Studyblr Nedir?

Yükselen Trend Studyblr Nedir?

Adından söz ettiren bir etiket, yeni bir trend var; Studyblr. Peki Studyblr nedir, kimler bu trendi kullanıyor? Soruların yanıtları ve harikulade örnekler...

Web için Google Allo Yayınlandı
Polonyalı Mucitler Duygusal Robot İcat Etti!
Instagram’a Kendiliğinden Silinen Fotoğraf ve Video Özelliği
Vodafone, RadioOpt’u Satın Aldı

Son dönemde adından sıklıkla söz ettiren bir etiket (hashtag olarak da bilinir) var; Studyblr. Peki Studyblr nedir, kimler bu trendi kullanıyor?

Studyblr, Study yani ders çalışmak ile Tumblr‘ın blr‘sini birleştiren bir sözcük. Tumblr kökenli olduğu gibi en çok rağbeti de söz konusu platformda görüyor. Elbette Instagram gibi ağlarda da sıklıkla kullanılıyor. Oluşturulduğu kelimelerden de anlaşıldığı gibi ders çalışmakla ilgili paylaşımlarda kullanılıyor.

Aşağıda Tumblr’daki bazı #Studyblr etiketli görseller yer alıyor.

studyblr-1

Öne çıkan özellikleri genelde ‘düzen’ ve ‘renklilik-görsellik’ dolu paylaşımlar halinde sunulmaları. Ayrıca genellikle ders çalışmayla ilgili post’larla birlikte paylaşılıyorlar. Kullanılan kalemlerden sticker’lara türlü öğeler, çizimler, vb. Özenle hazırlanmış fotoğraflarla karşınıza çıkıyorlar.

studyblr-1

studyblr-1

Elbette Emma’s Studyblr gibi popüler bazı paylaşım yapan kimseler de yok değil, genel manada başlı başına bir trend halini aldığı görülüyor.

studyblr-1

TT – TeknolojiTuru

Yazar: Ferhat Verdi

YORUM

Yorumlar 0