Durdurulamıyorlar: Gmail de Hacklendi!

Paylaş:

Durdurulamıyorlar: Gmail de Hacklendi!

Google’ın popüler e-mail hizmeti Gmail, bir hacker tarafından keşfedilen önemli bir güvenlik açığıyla yeniden gündeme geldi. İşte detaylar…

Google Reklam Engelleme Uygulamasının Testini Yapıyor

Google’ın popüler e-mail hizmeti Gmail hacklendi. Nasıl mı?

E-posta denince akla gelen ilk servislerden biri olan Gmail, gerek kullanıcı dostu özellikleri, gerekse fonksiyonel arayüzüyle beğenilerek kullanılıyor. Öte yandan birçok platform gibi Gmail’de de çeşitli güvenlik açıklarının yol açtığı riskler söz konusu olabiliyor. İşte bunlardan biri Pakistanlı hacker Ahmed Mehtab tarafından keşfedildi…

Genç bir öğrenci olan Mehtab, aynı kullanıcının hesaplarının tümünün ortakmış gibi algılanması ve birbirine bağlanması şeklinde bir güvenlik açığını keşfediyor.

Buradan yola çıkan hacker, eğer hesaplardan birine giriş yapmış ve zaman aşımı nedeniyle çıkması gerekmişse, yeni bir Gmail hesabı açarak diğer hesaplara giriş yapıyor. Bu ilginç güvenlik açığını Google’a bildiren hacker, teknoloji şirketi tarafından hatrı sayılır bir parayla ödüllendirildi.

Kendi ülkesinde de gündem olan isim, son dönemde bulduğu güvenlik açıkları sonucu cebini dolduran genç isimler arasında katıldı.

Geçtiğimiz aylarda Facebook’taki bir açığı bulan 13 yaşındaki çocuk, şirket tarafından ödüllendirilmişti.

Haberin devamında söz konusu açıkla ilgili yayınlanan videoyu izleyebilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0