Internet Televizyonu Netflix Türkçe Dil Desteği ile Türkiye’de [Analiz]

Internet Televizyonu Netflix Türkçe Dil Desteği ile Türkiye’de [Analiz]

Paylaş:

Netflix Türkçe dil desteği ile artık Türkiye'de! Peki aylık üyelik ücreti nasıl? Hangi diziler izlenebilecek? İşte tüm sorulara yanıtlar...

1997 yılında kurulan Netflix, günümüz popüler TV dizilerinin, sinema yapımlarının internet üzerinden yayınını sağlayan bir platform. Üyelik sistemi ile kullanıcılarına tablet, akıllı telefon, oyun konsolu, bilgisayar gibi aygıtlar üzerinden dizi, film izleme olanağı sunuyor. 22 Eylül 2016 tarihinde düzenlenen basın toplantısı ile Netflix’in ülkemizde de hizmet vermeye başlayacağı duyuruldu. Üstelik İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenen ve TeknolojiTuru.com’un da hazır bulunduğu etkinliğe şirketin CEO’su Reed Hastings de katılım gösterdi. Netflix’in Türkiye’ye verdiği öneme işaret eden bu detayın altı çizilmeli. Peki izleyicileri neler bekliyor? Netflix’ün Türkiye’ye gelmesi en anlama geliyor?

Öncelikle uçsuz bucaksız Netflix dizi/film arşivine erişim imkanı, üstelik Türkçe dil desteği (Türkçe dublaj ya da altyazı şeklinde) eşliğinde geliyor. Bu noktada söz konusu arşiv Netflix orijinal yapımları (örneğin Narcos serisi) ile Amerikan ve Avrupa film ve dizileri; belgeselleri, çok çeşitli çocuk programlarına uzanıyor. Netflix üyelik ücreti ise Aylık 15.99 TL şeklinde belirlendi. Bu ücret beraberinde Türkiye’deki potansiyel kullanıcılar, geniş bir multimedya arşivine merhaba diyecekler. Ve işte güzel haber:

Türkiye’deki kullanıcılar, www.netflix.com/tr adresinden kaydolarak Netflix’i bir ay boyunca ücretsiz olarak deneyebilirler.

   15.90 fiyata dair yorum

YORUM

Yorumlar 0