Instagram için En İyi 4 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Instagram için En İyi 4 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Paylaş:

Fenomen olmak ister misiniz? Instagram için kullanlan en iyi 10 profesyonel fotoğraf düzenleme uygulamasını bir araya getirdik.

Türkiye Tatilde Twitter ve Instagram’sız Yapamadı!
HTC U Ultra Tanıtıldı! İşte Tüm Özellikleri ve Fiyatı

iOS ve Android platformları için yetenekleri ile baş döndüren profesyonel fotoğraf düzenleme uygulamaları bu konuda bir araya getirildi. Listede birbirinden iddialı uygulamalar var.
snapseed_2SnapSeed

Üst düzey özelliklerle donatılmış onlarca fotoğraf işleme/editleme/düzenleme uygulaması bulmak mümkün. Bunlar arasında ciddi anlamda çok yetenekli uygulamalar mevcut olsa da, tüm bu uygulamaların yeteneklerine aynı anda sahip olabilen çok az uygulama bulunuyor. Bu uygulamalardan biri de Snapseed! Snapseed’in yeteneklerine gelmeden önce, iOS ve Android ile olan mükemmel uyumundan söz edelim.

Snapseed sistemi daha az yoruyor ve böylece uzun süre fotoğraf işleseniz dahi diğer fotoğraf işleme uygulamalarına kıyasla daha az pil harcıyor. Snapseed’in içerisinde yer alan katmanlar (layer), kullanımıyla kullanıcılarını mest ediyor. Snapseed’te layer kullanmak, özellikle tasarımcılar için çocuk oyuncağı!

Snapseed ile fotoğraflarınızı kırpabilir, düzenleyebilir, temel ve ileri düzey renk ve efekt işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Odaklama noktası ayarlama, organik çerçeve ekleme, vintage efektler verme, fotoğrafı keskinleştirme/bulanıklaştırma gibi işlemler, Snapseed’te emrinize amade. Twitter, Facebook, Instagram, Flickr ve YouTube entegrasyonları bulunan uygulama, bu sayede işlediğiniz fotoğrafları anında internette paylaşmanıza olanak sağlıyor.

Bu arada 1,7 milyon takipçiyle Türk Instagram fenomeni Sezgin Yılmaz da (@sezyilmaz) SnapSeed kullanıcılarından.

Platformlar: iOS, Android

Ücretsiz 

Android

iOSb612_-2B612

B612 dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden selfie çekmek için ideal. Eksiksiz bir selfie uygulaması olarak tasarlanan B612 başka yerde bulamayacağınız yeni ve eğlenceli özelliklerle dolu. Dolayısıyla Instagram’da paylaşıma hazır görseller elde edebilmenizi sağlıyor. Filtrelerden efektlere çok sayıda düzenleme özelliğine sahip olması sayesinde tam bir trend durumunda. 100 milyonu aşkın B612 kullanıcısı yanılmış olamaz!

Platformlar: iOS, Android

Ücretsiz

layout

Layout

Instagram’ın yeni uygulamasıyla kendi fotoğraflarının kombinasyonlarını oluşturup arkadaşlarınla paylaşarak eğlenceli ve eşsiz yerleşimler yaratabiliyorsun. Kamera rulondan seçtiğin fotoğrafları veya uygulamanın içindeki Fotoğraf Kabini’ni kullanarak o anda çektiğin fotoğrafları hemen çeşitli yerleşimlerde görebilmen de cabası. Sonra en beğendiğin yerleşimi seçip istediğin gibi düzenleyerek sana özel hale getirebilirsin. Harika!

Layout’un basit ve kolay kullanımı sayesinde kontrol tamamen kullanıcının elinde. Görselleri çevirmek, değiştirmek veya yansımalarını oluşturmak için dokunmak yeterli, yaklaştırmak ya da uzaklaştırmak için parmaklarla yaklaştırıp veya uzaklaştırabiliyorsunuz. Yeniden boyutlandırmak için kenarlarından çekebilmek de mümkün. Mutlaka deneyin!

Platformlar: iOS, Android

Ücretsiz Pip

PIP Camera

Selfie akımı artık dijital hayatın olmazsa olmazlarından. iPad ile selfie pek fazla tercih edilmese de zaman zaman söz konusu da olabiliyor. İşte selfie ve diğer tüm fotoğraflar için geliştirilen PIP Camera adlı uygulama, multimedyalarınız üzerinde ‘fotoğraf stüdyosu tarzı’ efektler, kolajlar ve başka ilginç hamleler uygulayabilmenize imkan tanıyor. Basit bir kullanıma sahip uygulama ile örneğin arkadaşlarınızla çektirdiğiniz fotoğrafın şişe üzerinde görüntü halinde paylaşabiliyorsunuz. Eğlenceli ve yaratıcı bir fotoğraf uygulaması.

Platformlar: iOS, Android

Ücretsiz

sezgin-yilmaz-twitter

1,7 milyon takipçili Sezgin Yılmaz hangilerini kullanıyor?

“Snapseed ve Camera+ en çok kullandığım iki program. Instagramın kendi filtrelerini de kullanıyorum. Instagramcılara da zaman ayırıp bol bol fotoğraf çekmelerini öneriyorum. Zaten zamanla bir tarz oluşturup kendi renklerini bulacaklardır. Bir fotoğraf bin kelime anlatır diye çok sevdiğim bir söz var. Gerçekten de öyle. Instagramın bu gücünü farkeden fotoğraf sanatçıları da artık bu uygulamaya çok önem vererek kendilerine çok güzel imkanlar sağlıyorlar ve inanılmaz büyük kitlelere ulaşıyorlar.”

Sezgin Yılmaz’ın açıklamalarının devamı için buraya tıklayın.

YORUM

Yorumlar 0