LinkedIn Kullanıcı Sayısı ve Gelirleri Açıklandı

LinkedIn Kullanıcı Sayısı ve Gelirleri Açıklandı

Paylaş:

LinkedIn kullanıcı sayısı, LinkedIn gelirleri ve LinkedIn aylık aktif kullanıcı sayısı resmi olarak açıklandı. İşte detaylar...

2016’ya Damgasını Vuran Teknoloji Olayları
LinkedIn Messenger mı Geliyor? [Gelmemeli Gibi]

İş odaklı sosyal medya platform LinkedIn, 2016 yılı ikinci çeyreği için gelirlerini ve bazı önemli istatistiklerini açıkladı. Buna göre kullanısı sayısı ve gelirler artarken aylık aktif kullanıcı sayısının değişmediği görüldü.

LinkedIn’de gelirlerin ilgili dönemde 933 milyon Amerikan Doları seviyesinde olduğu açıklandı. Beklentilerin üzerindeki bu gelir tablosu, şirketin CEO’su Jeff Weiner’a göre kurumsal tekliflerinin ilgi görmesi ve genel olarak son dönemlerdeki süregelen başarılı tablo ile ilişkilendirildi.

LinkedIn kullanıcı sayısı ise 450 milyon. Bu rakam, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 daha fazla, önceki çeyrekte de verilen rakam 420 milyon civarıydı. Kayda değer bir artış yaşandığı görülüyor. Bununla birlikte LinkedIn aylık aktif kullanıcı sayısı 106 milyon. Bir ay içinde en az bir kez hesabına giriş yapan kullanıcı sayısı şeklinde özetlenebilen aylık aktif kullanıcı sayısındaki rakam, önceki dönemlerle neredeyse aynı.

LinkedIn’in gelişimi çok hızlı olmamakla beraber devam ediyor. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

YORUM

Yorumlar 0