Bu Uzaktan Kumandalı Araba ile 3G Her An Yanınızda

Bu Uzaktan Kumandalı Araba ile 3G Her An Yanınızda

Uzaktan kumandalı arabalar eğlencelidir. Bir tuşa basarak küçük bir aracı yönetmek ve onu dilediğiniz her yere götürmek sadece çocuklara özgü eğlencel...

Son 3 Ayda Kaç Milyon iPhone Satıldı?
HTC Ocean Life Android One’ın Teknik Özellikleri Netlik Kazandı
Porsche Macan’ın Fiyatı Belli Oldu: 385.000 TL
Pokemon GO Festivalindeki Fiyasko Sonrası Dava Sayısı Giderek Artıyor

Ekran Resmi 2016-02-08 17.05.50Uzaktan kumandalı arabalar eğlencelidir. Bir tuşa basarak küçük bir aracı yönetmek ve onu dilediğiniz her yere götürmek sadece çocuklara özgü eğlenceler arasında da değil. Kimi büyükler için de bir tutku olabiliyor. Peki ya uzaktan kumandalı arabanız, bir tür baz istasyonuna dönüşseydi? İlginç değil mi?

Emil Kalstø adlı genç mucit, yürüme hızında hareket edebilen bir uzaktan kumandalı araba geliştirdi. Şarjı 20-25 saat dayanıklı pili ile uçsuz bucaksız yollara dayanıklı bu ilginç aracı, diğer hepsinden ayıran özelliği ise üst kısmında bir 3G USB Dongle barındırıyor olması. Böylelikle gittiği her yere 3G ağını da götürebiliyor.

Raspberry Pi ile birlikte küçük bir kameranın ve tehlike ışığının da üzerine monte edildiği uzaktan kumandalı 3G modem, uzun keşif yolculukları için ideal özellikler sergiliyor. Maceracılar için farklı bir alternatif olacağı net.

YORUM

Yorumlar 0