CES Bu Yıl Robotlara Odaklanıyor

CES Bu Yıl Robotlara Odaklanıyor

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarlarından biri olan CES’in bu yılki ana teması robotlar olacak. ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen tüketi...

RuneScape Mobile Çok Yakında Mobilde!
Yapay Zeka ile Öngörü Çağı Yerini An-Görü Çağına Bırakırken Gelişen E-Ticaret Trendleri
NBA 2K18 Hakkında Bildiğimiz Her Şey
TP-Link Archer VR2800 Türkiye’de Satışa Sunuluyor

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarlarından biri olan CES’in bu yılki ana teması robotlar olacak.

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES 2016, bu yıl 6-9 Ocak tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Geçen yıl ‘Nesnelerin İnterneti’ konusuna odaklanan CES’in bu yılki ana teması robotlar olacak. 20’den fazla robot üreticisi firmanın katılacağı fuar, yapay zekaya sahip yeni nesil robotların gövde gösterisine sahne olacak.

Fuara katılan robot üreticisi firmalar arasında Nidec, iRobot, Robocare gibi şirketler yer alıyor. Bu şirketlerin ürettiği en yeni robotlar fuarda sergilenecek.

PrintÜnlü isimler konuşma yapacak

CES 2016’da her yıl olduğu gibi teknoloji şirketlerinin üst düzey yöneticileri özel konuşmalar yapacak. Fuarın açılış konuşmasını işlemci devi Intel’in CEO’su Brian Krzanich yapacak. Ayrıca Samsung Electronics Başkanı Dr. WP Hong, General Motors CEO’su Mary T. Barra, Netflix CEO’su Reed Hasting gibi isimlerin de konuşmaları fuarda yer alıyor.

Yazar: Özgür Çetin

YORUM

Yorumlar 0