Periscope Artık Android’de!

Periscope Artık Android’de!

Geçtiğimiz aylarda resmen kullanıcıların hizmetine sunulan ve büyük ilgi gören Periscope şimdi de Android’de. Konuyla ilgili Twitter’ın blog sayfasınd...

PC’yle mi Daha Çok İnternete Giriyorsunuz Android’le mi?
Samsung ve Google, Apple ile Aradaki Farkı Kapatıyor
Meizu M6 Note’ın Kırpılmış Modeli Ortaya Çıktı
HTC 11 Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Geçtiğimiz aylarda resmen kullanıcıların hizmetine sunulan ve büyük ilgi gören Periscope şimdi de Android’de. Konuyla ilgili Twitter’ın blog sayfasında yapılan açıklamada şunlar yer aldı:

“Periscope’u başlattığımızda, ışınlanmaya en yakın olacak ürünü geliştirmek istemiştik. Bunu kullanıcılara canlı bir video yayını sunma veya başlatmanın en iyi yolunu temin ederek gerçekleştirdik. Küçük bir startup olduğundan, ilk uygulamamız sadece iOS ile kullanılıyordu, fakat biz Android’de de yaşanabilecek bir Periscope deneyimi yaratmak için gerçekten sıkı çalıştık. Bugün Periscope’un artık Android’de de kullanılabileceğini duyurmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz!”

Periscope

4.4 (KitKat) ve üstü versiyonu kullanan Android sahipleri Periscope’u Google Play’den indirebilir. Android’deki Periscope, Periscope kullanıcılarının sevdiği her bir özelliğe sahip: Özel veya herkese açık yayınlar yapın, sadece takip ettiklerinizden yorum kabul edin ve kalp göndererek veya sohbet ederek bir Periscope yayıncısıyla iletişime geçin. Sadece Android’e özel bir kaç özellik de bulunuyor:

  • Uygulama, Android kullanıcılarının yabancılık çekmeyeceği modern bir tasarıma sahip
  • Android kullanıcıları bildirim ayarları üstünde kontrole sahip. Bu bildirimler, Twitter’da takip ettiğiniz biri Periscope’ta ilk kez aktif olduğunda “İlk Yayın Bildirimi”, uygulamada takip ettiğiniz biri bir başkasının yayınını paylaştığında“Paylaşma Bildirimi” adıyla adlandırıldı.
  • Android’deki uygulama, yayın izlerken sizi biri aradığında veya size biri mesaj attığında kesilen yayını kaldığınız yerden izlemenizi sağlayan “Tekrar Başlat bildirimi” seçeneğini sunuyor.
  • Android’deki Periscope kaldığınız yerden devam etmenizi kolay hale getiriyor.
  • Yayıncının herhangi bir dosya yüklemesine gerek kalmadan, replay’ler kayıta alınır. Bu da yayıncılara zaman kazandırır ve telefondaki değerli telefon haznesini korumanıza yardımcı olur!

YORUM

Yorumlar 0