Apple İsrail’li Linx Şirketini Satın Aldı

Apple İsrail’li Linx Şirketini Satın Aldı

Apple, görüntüleme alanında tanınan İsrail menşeili teknoloji şirketi Linx’i satın aldığını duyurdu. 20 milyon dolarlık satın alım bedeli ile görüntül...

LG G6 ve HTC 11 Artık Yeterince Heyecan Vermiyorlar!
Apple Dolar Sayma Makinelerini Yakında Satışa Çıkarabilir
Devasa Macbook Konseptli Apple Store
iPhone 7 Türkiye Fiyatları Resmiyet Kazandı

Apple, görüntüleme alanında tanınan İsrail menşeili teknoloji şirketi Linx’i satın aldığını duyurdu. 20 milyon dolarlık satın alım bedeli ile görüntüleme teknolojilerinde uzmanlaşmış bir şirketi bünyesine katan Apple’da hedef, iPhone cihazlarında çok daha yetenekli kameralarla kullanıcıların karşısına çıkmak.

Çok daha küçük yapılardaki teknoloji altyapıları ile DSLR kalitesinde fotoğraf çözümleri odağında faaliyet gösteren Linx, iPhone serisine olduğu kadar iPad ve iPod serilerine de önemli geliştirmeler kazandırabilir. Link kameralarında 2 ve 3 boyutlu görüntü yakalamak için birden çok sensöre yer veriliyor.

Görüntüyü çektikten sonra yeniden odaklama gibi yazılımsal yetenekler de sunan Linx teknoloji altyapısı ile gelecek nesil Apple cihazlarında özellikle 3D modelleme oluşturma alanında da ilginç yenilikler tüketicileri bekliyor olabilir. Özellikle iPhone 6 Plus’ın güncelleştirilmesinde Linx’in önemli rol oynayacağı da tahmin edilen diğer konular arasında yer alıyor.

YORUM

Yorumlar 0