Amazon Appstore Çoştu!

Amazon Appstore Çoştu!

Paylaş:

Amazon Appstore, 400 bine yakın uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Google Play ve App Store‘a yetişmesi zor ama Windows Phone‘un mağazasına ...

amazon-appstore-android2_1020Amazon Appstore, 400 bine yakın uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Google Play ve App Store‘a yetişmesi zor ama Windows Phone‘un mağazasına ise az kaldı. İşte bir uygulama mağazasının başarı öyküsü.

E-ticaret devi Amazon‘un 4 yıl önceki kurulan uygulama mağazası Amazon Appstore, şirketin Kindle ürünleri ve Fire Phone akıllı telefonun işletim sisteminin uygulama mağazası. Google entegrasyonu da bulunan Amazon Appstore, yapılan resmi açıklamaya göre 400 bine yakın uygulamaya ev sahipliği yapıyor.

amazon-appstore-z30Büyük başarı

Şirketin sözcüsünün ünlü teknoloji sitesi cnet.com’a, İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen Mobile World Congress 2015 kapsamında yaptığı açıklamayla netlik kazanan uygulama sayısı, şirketin söz konusu platformunun 500 binin üzerinde uygulamaya sahip Windows Phone Uygulama Mağazası’nı da yakalayabileceğinin habercisi. Apple’ın App Store ve Google’ın Google Play‘i için ise daha çok yol var.

Okuma Önerisi: Samsung Galaxy S6 hakkında her şey

YORUM

Yorumlar 0