Facebook Sevgililer Günü için Özel İnfografik Yayınladı

Facebook Sevgililer Günü için Özel İnfografik Yayınladı

Paylaş:

Türkiye’nin en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook Sevgililer Günü için  özel bir infografik yayınladı.Birbirinden ilginç analizlere ...

Türkiye’nin en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook Sevgililer Günü için  özel bir infografik yayınladı.Birbirinden ilginç analizlere hazır olun…

Bazıları için yılın en romantik zamanı, bazıları içinse sadece çikolata ya da vişneli kek yemek için bir bahane olsa da hiçbir şey Sevgililer Günü’nün heyecanının yanına yaklaşamıyor. İnsanların aşık olmanın olumlu –ve elbette olumsuz- yanlarını paylaşmak için geldikleri yer de elbette sosyal medyanın en büyük yıldızı Facebook. Ve Facebook Sevgililer Günü için özel bir infografik yayınladı. Veriler 2014 Sevgililer Günü dönemini kapsasa da elbette 2015 için de net fikirler vermeyi başarıyor. İşte başlıyoruz.

facebook-sevgililer-gunu

Facebook sayfamızı beğendiniz mi? Tıklayın.

Türkiye’deki kullanıcıların faaliyetlerini derleyen Facebook’a göre, Türkiye’de ilişkisi olan kadınların oranı %6,5, erkeklerinki ise %5,7. Kadınların %19,1’inin ilişkisi yokken erkeklerde bu oran %23,7. Diğer yandan evli erkeklerin oranı %15,6 ve evli kadınlarınki %20,5.

facebook-sevgililer-gunu

Erkeklerin ilişki durumu oranları

Bunlara ek olarak aşkta kimin şanslı, kimin şanssız olduğu, Sevgililer Günü’nde gündemde olan konular ve kadınların en çok kullandığı kelimeler de açıklandı.

facebook-sevgililer-gunu

facebook-sevgililer-gunu

Okuma Önerisi: Hangi saatlerde paylaşım yapmalı?

Aşağıdaki kutucukları kullanın, dilediğiniz sosyal ağ üzerinden paylaşın.

YORUM

Yorumlar 0