Sony PS4 Satışları Patladı!

Sony PS4 Satışları Patladı!

Paylaş:

Sony tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 3 ayda 6,4 milyon PS4 satışı gerçekleştirildi. Yoksa Sony bir PS4 şirketine mi dönüşecek? İşte detaylar&...

Sony tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 3 ayda 6,4 milyon PS4 satışı gerçekleştirildi. Yoksa Sony bir PS4 şirketine mi dönüşecek? İşte detaylar…

Sony için ulaşılan PS4 satış rakamı, şirketin son çeyrek dönemindeki verileri kapsarken ulaşılan 6,4 milyon ünitelik satış başarısı, şirketin açıkladığı en son satış rakamlarına şaşırtıcı bir katkı sağlamayı başarıyor.

Sony’de PlayStation 4 satışlarının devamlılığına ilişkin bu gösterge ile birlikte akıllarda yeni bir soru beliriyor: Sony bir “PlayStation şirketi” olacak gibi görünüyor.

ps4PS3 ve PS Vita da ilgi görmeye devam ediyor

Ulaşılan satış rakamlarına önceki nesil Sony oyun konsolu PS3 ve şirketin taşınabilir oyun konsolu PS Vita eklendiğinde ulaşılan sonuç ise 7,5 milyon ünite. PlayStation 3 satışlarının düşüş eğilimi hızla devam etmesine karşın yine de ilgi görmeye devam ettiği görülüyor.

sony ps4Gelirler artıyor

Teknoloji dünyasının dev ismi Sony’nin açıkladığı bir diğer rakam ise son üç ayda Game & Network Services Segment yani Sony PlayStation oyun ve donanımlarını kapsayan bölümün ulaştığı gelir.

Buna göre Sony’de ilgili bölüm, 4.3 milyar dolarlık gelir elde etti. Bu rakam, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16.8’lik artış anlamına geliyor.

ps4Okuma Önerisi: FIFA 15’te yılın golleri

Aşağıdaki sosyal medya ikonlarına tıklayıp bu haberi paylaşabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0